Solipiwko Czarna Pitch
Solipiwko Czarna Pitch
Solipiwko Czarna Pitch
% alk. 6.5
Blg 16.5
IBU 88
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Piwo uwarzone przez browar kontraktowy Solipiwko. Jego założycielem i właścicielem jest Wojciech Solipiwko, piwowar domowy, który swoja pierwsze, kontraktowe piwo uwarzył w browarze Widawa i było to piwo w stylu Rosanke. Browar wywodzi się z Wrocławia, swoje piwa warzy na kontrakcie w browarze Zarzecze. Pierwszym piwem uwarzonym w Zarzeczu był Sweet Nygus, Milk Stout, który zebrał dobre recenzje i prawdopodobnie zapoczątkował serię piw z etykietami w podobnym, ładnym i rzucającym się w oczy stylu. Czarna Pitch to piwo pasteryzowane i niefiltrowane w stylu Black IPA. Po prawej stronie etykiety umieszczona została legenda, z której dowiemy się w jaki sposób pradziadek Wojciecha Solipiwko otrzymał to nazwisko.

Skład: woda; słody: Pale Ale, Monachijski, Karmelowy, Czekoladowy, Pszeniczny,
Barwiące; chmiele: Cascade, Chinook, Citra, Simcoe; drożdże: Safbrew US-05.
Polecana temperatura spożywania to przedział 8-10°C.
Dodał: Stacher93 - 2015-02-26 08:04:18

oceny Oceny

Użytkownicy 8,04 / ilość: 25
Goście 8,4 / ilość: 10
średnia 8,14/10 / ilość: 35

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2016-07-11 14:18:27
Amerykański chmiel w kierunku leśnym, co lubię w BIPA, goryczka wyraźna, trochę palona, piwo też kwaskowe przez paloność. Dla mnie zbyt palone, kawowe, bardziej jak amerykański stout.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Browariusz
starstarstarstarstar

2015-02-28 20:40:42
Dobre piwko. Najważniejsze, że nie kawowe jak często bywa przy black ipa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Bartekwts
starstarstarstarstar

2015-02-27 20:06:21
Zapach: Zdecydowanie przyjemny. Czuć paloność, lekki słonecznik. Sporo wysokiej jakości czarnej czekolady.

Barwa: Czarna, nieprzejrzysta.

Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa i średniopęcherzykowa. Całkiem obfita. Pozostawia wspaniałą koronkę w czasie opróżniania pokala.

Smak: Solipiwko chwali się 88 IBU, w sumie jest ich trochę mniej. Goryczka kakaowa, palona z żywicznym finiszem na końcu. Bardzo niskie wysycenie sprawia, że piwo jest niezwykle pijalne. Black Pitch to treściwe piwo, ale nie przesadzono z kontrą słodową.

Podsumowanie: Czarna Pitch trafiła w moje gusta. Trafia do TOP 5 moich BLACK IPA, ale sporo mu brakuje do Bass Revees od Faktorii.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-02-24 22:47:29
Barwa zgodnie z nazwą, czarna, z minimalnymi przebłyskami, które ujawniają się pod światłem.Piana beżowa, drobno oraz średnio pęcherzykowa.Po przelaniu do szklanki tworzy się gruba, kilkucentymetrowa warstwa, która jest gęsta i bardzo ładnie się prezentuje.Powoli redukuje się do półcentymetrowego kożucha, który równo pokrywa taflę piwa.Piana formuje na szkle ładne, grube, trwałe i w miarę równe firanki.Aromat wyraźny, dominuje kakao i akcenty lasu iglastego / żywicy.Gdzieś w tle odrobina gorzkiej czekolady i nuty palone.W smaku od samego początku mocno gorzkie.Goryczce towarzyszy żywica i akcenty czekoladowo-kakaowe.Na dalszym planie do wyłapania karmel i nuty palone.Goryczka jest wysoka, można odczuć przy niej przyjemne akcenty żywiczno-jałowcowe.Utrzymuje się długo, jest lekko zalegająca.Nasycenie niskie, prawidłowe.W ostatnim czasie piłem dużo piw z tego gatunku.Czarna Pitch jest jednak jedną z lepszych pozycji.Wyróżnia je wysoka goryczka wynosząca aż 88 IBU i do tego treściwy, uporządkowany smak oraz aromat.Niczego temu piwu nie brakuje.Mimo wysokiej goryczki pije mi się je dobrze, nie ciąży na języku.Drugie piwo z tego browaru i drugie prezentujące wysoki poziom.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010