Solipiwko Bruce
Solipiwko Bruce
Solipiwko Bruce
% alk. 8.9
Blg 20.5
IBU 117
5905279315099addbarcode
ulubione: 6

Double India Pale Ale z kontraktowego browaru Solipiwko, uwarzone w Browarze Jana z Zawiercia. Browar Solipiwko to jednoosobowa inicjatywa, doświadczonego piwowara domowego, wywodzącego się z Dolnego Śląska, Wojciecha Solipiwko. Pierwsze piwo zostało uwarzone w 2014 roku, w browarze Widawa. Założyciel browaru doskonale przeniósł wiedzę z domowego warzenia na warzenie na kontrakcie. Większość piw z browaru Solipiwko zbiera dobre recenzje. Do tej pory piwa były warzone w browarze Zarzecze. Kooperacja w browarem Jana - Operacja Wit, również była udana. Stąd zapewne decyzja o uwarzeniu w tym nowo-powstałym browarze swojego najnowszego piwa. Bruce - Double India Pale Ale. Uwaga! Hej Ty... tak, do Ciebie mówię! Myślisz, że skoro znasz Chucka, to wiesz czego spodziewać się po Bruce. Nic bardziej mylnego drogi kolego. Bruce nie ma nic wspólnego z Chuckiem. Bruce nie lubi Chucka. Bruce uważa Chucka za miękką faję, za napój dla dzieci. Bruce to nie młodszy brat, daleki kuzyn czy inny czerstwy kolega z piaskownicy. Bruce to Bruce! Kumasz to czy nie?

Skład: woda; słody jęczmienne: Pale Ale, Monachijski; słód pszeniczny; dodatki: cukier; chmiele: Cascade, Chinook, Citra, Palisade, Simcoe; drożdże: Safbrew US-05.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dostępne w brązowych, bezzwrotnych butelkach o pojemności 0,5l, zamkniętych gołym, czarnym kapslem.
Polecana temperatura serwowania piwa zapisana na etykiecie to przedział 8-10°C.

Premiera piwa przypadła na dzień 5 grudnia 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-12-14 20:42:36

oceny Oceny

Użytkownicy 7,91 / ilość: 32
Goście 8,06 / ilość: 16
średnia 7,96/10 / ilość: 48

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2020-02-23 08:40:03
Piana drobnopęcherzykowa, utrzymująca się długi czas. Sam kolor mocno zmętniony pomarańczowy. W aromacie słodycz, pomarańcza. Jeśli natomiast chodzi o smak to wychodzą nuty żywiczne. Goryczka na wysokim poziomie ale nie jakaś przytłaczająca. Alkohol pomimo % niewyczuwalny. Ode mnie 9/10. Dawno nie piłem tak dobrego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-05-28 22:23:06
Cena:8,99
Warka:01/07/16
Słowem wstępu pierwsza styczność z tym browarem .
Barwa:miedziana , zmętniona

Piana : bardzo obfita , drobne bąble , powoli pęka , niby niewidocznie ale w większości oblepia ścianki tworząc ładne nie regularne firany

Aromat : z butelki : iglasty , chmielowy oraz owocowy ; ze szkła : dobrze ułożone tło karmelowe po czym dostrzec można dużo owców z tropików, żywica dużo lasu tego iglastego bardzo nie tuzinkowe doznania , multiwitamina , bardzo dobre aromaty


Smak:solidne podłoże karmelowe słodkie troszkę przytłacza w pierwszym łyku , następnie dużo słodkich owoców tropikalnych jednak nieco podbudowane alkoholową nutą nie przesadną , dobrze żywiczne , trochę kojarzy mi się z Barley Wine , bardzo owocowe jest to piwko , mimo dużej dawki alko dobrze się pije , jest tym samym zdradliwe

Bardzo dobra podwojona IPA , pierwsze spotaknie i pierwsze zachwyty , polecam
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Roller
starstarstarstarstar

2016-02-03 22:32:45
No cóż, goryczka sama w sobie niezła, ale w smaku przebijał się alkohol, przez co piwo straciło na smaku. Największą zaletą jest z pewnością aromat. Nie zawsze moc równa się smak.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Bock
starstarstarstarstar

2016-01-26 02:29:16
Piana dość obfita, ładnie oblepia szkło, kolor ciemnopomarańczowy, mętny. Zapach jakiś słodkawy, nikły. Smak: słodowy, zbożowy, słodkawy, później cytrusowa chmielowość i dość wysoka, jak na IIPA, goryczka. Czuć moc, ale nie alkohol, mocno rozgrzewa. Piwo jest gęste, pije się OK, ale powoli, dobre IIPA.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010