Solipiwko Baltic Abyss
Solipiwko Baltic Abyss
Solipiwko Baltic Abyss
% alk. 10.3
Blg 24.5
5905279315167addbarcode
ulubione: 3

Piwo uwarzone przez Browar Solipiwko. Jest to Imperialny Porter Bałtycki leżakowany w beczkach po Whisky. Nazwę wymyślili studenci techniki piwowarstwa podczas warsztatów z marketingu.

Premiera piwa odbyła się w piątek, 17 lutego 2017 roku.
Dodał: Barcelonismo - 2017-02-03 18:44:43

oceny Oceny

Użytkownicy 8,45 / ilość: 22
Goście 7,93 / ilość: 14
średnia8,25 / ilość: 36

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-12-13 21:23:01
Piana beżowa, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty palone, kawowe oraz czekoladowe klimaty, beczkowe akcenty whisky, pojawia się doza wytrawności, w tle wanilia i lukrecja, subtelna wiśnia z kokosem. W smaku nuty whisky uwydatniają się jeszcze bardziej i długo utrzymują się na podniebieniu, beczkowy klimat, kawa i gorzka czekolada na miejscu, świetnie zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, gęsta i oleista faktura, dużo porterowego ciała, goryczka adekwatna do stylu, ciekawa kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Butelka dostępna w eleganckim tekturowym opakowaniu, świetnie wykonana graficznie, w miarę i wyczerpująco opisana. Warka 07.12.2019. Leżakowane około dwóch lat, degustowane parę dni po terminie przydatności. Bardzo ułożony imperialny bałtycki porter, alkohol zupełnie niewyczuwalny, jest natomiast uczucie przyjemnego rozgrzania przełyku. Beczkowe nuty whisky z elementem wędzonki dobrze komponują się z gorzką czekoladą, kawą i palonością tego stylu. Pełny i treściwy wyrób, dobry materiał na leżak, co tu się rozpisywać... Na zimowy wieczór do powolnej degustacji, z ogrzewaniem ujawnia kolejne aromaty. 8 z dużym plusem ode mnie i obowiązek dodania do ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2019-10-08 23:14:27
Barwa niemal czarna, pod światło wychodzi ciemnobrunatny. Piana niewysoka, jasnobrązowa, co nie jest niespodzianką w tym rodzaju piwa - nie jest zbyt trwała. W aromacie mocno czekoladowo - pralinowo, z lekka alkoholowe, ale nie w kategorii wady, jest słodko. Od pierwszego łyka czuć moc piwa - alkoholu nie udało się schować, jest zdecydowanie wyczuwalny już na starcie. Palony słód, czekoladki z likierem, kontra bardziej kwaskowa niż goryczkowa. Wysycenie niskie, odpowiednie. Może i beczka zrobiła swoje, ale piwo na pewno powinno jeszcze poleżeć i się się ułożyć, w tej chwili zbyt ostre w smaku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-07-02 12:48:22
Barwa bardzo ciemnobrunatna , zmętniona całkowicie. Piana beżowa , bardzo szybko znikła i nie zostawiła lacingu. W aromacie czuć whiskey , drewno , czekolada , trochę alko w aromacie jest z beczki. Trochę malo porteru w tym piwie. Bardziej jak ris pachnie. Co nie zmienia faktu że aromat jest bardzo ciekawy i złożony. Kozak aromat , choć ja wolę bourbon. W smaku ułożone choć delikatnie rozgrzewa , fajna goryczka , gęste , zero gazu , mocno degustacyjne , czekolada , whiskey czuć nadal , drewno , delikatna słodycz. Czuć że to porter w smaku , choć w wersji hardcore. Sztos bez wątpienia :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-06-17 21:24:27
Oko: głęboka czerń, piana ciemny beż, dość gęsta, niezbyt wysoka, średnio trwała, zostawia nikły ślad na szkle.
Nos: niesamowity aromat zarówno z butelki jak i szkła. Kokos, wanilia, dębina, w tle szlachetne nuty whisky (nie torfowa, zdecydowanie owocowo-kwiatowa musiała być) do tego nuty palonych słodów głównie palonego zboża i czekolada mleczna. Z czasem, po otwarciu się aromatu, czuć lekko typowe nuty dla polskiego portera bałtyckiego ? skórka chleba i suszona śliwka (subtelnie).
Smak: chyba jeszcze lepszy niż zapach. Generalnie słodko, ale umiarkowanie: kokos, wanilia, dębina, nuty whisky, na finiszu nieśmiało palone nuty a'la porter bałtycki wychodzą, ale nie kontrują do końca słodyczy. Z czasem zaznacza się kwaskowość, ale przyjemna, głównie jako suszona lub wędzona śliwka. Alkohol delikatnie się objawia w postaci szlachetnej nuty, tylko dodaje temu piwo walorów. Znakomity degustacyjny porter bałtycki, bardzo dobrze ułożony.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.