Solipiwko Baltic Abyss
Solipiwko Baltic Abyss
Solipiwko Baltic Abyss
% alk. 10.3
Blg 24.5
5905279315167addbarcode
ulubione: 1

Piwo uwarzone przez Browar Solipiwko. Jest to Imperialny Porter Bałtycki leżakowany w beczkach po Whisky. Nazwę wymyślili studenci techniki piwowarstwa podczas warsztatów z marketingu.

Premiera piwa odbyła się w piątek, 17 lutego 2017 roku.
Dodał: Barcelonismo - 2017-02-03 18:44:43

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 20
Goście 7,93 / ilość: 14
średnia 8,26/10 / ilość: 34

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2019-10-08 23:14:27
Barwa niemal czarna, pod światło wychodzi ciemnobrunatny. Piana niewysoka, jasnobrązowa, co nie jest niespodzianką w tym rodzaju piwa - nie jest zbyt trwała. W aromacie mocno czekoladowo - pralinowo, z lekka alkoholowe, ale nie w kategorii wady, jest słodko. Od pierwszego łyka czuć moc piwa - alkoholu nie udało się schować, jest zdecydowanie wyczuwalny już na starcie. Palony słód, czekoladki z likierem, kontra bardziej kwaskowa niż goryczkowa. Wysycenie niskie, odpowiednie. Może i beczka zrobiła swoje, ale piwo na pewno powinno jeszcze poleżeć i się się ułożyć, w tej chwili zbyt ostre w smaku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-07-02 12:48:22
Barwa bardzo ciemnobrunatna , zmętniona całkowicie. Piana beżowa , bardzo szybko znikła i nie zostawiła lacingu. W aromacie czuć whiskey , drewno , czekolada , trochę alko w aromacie jest z beczki. Trochę malo porteru w tym piwie. Bardziej jak ris pachnie. Co nie zmienia faktu że aromat jest bardzo ciekawy i złożony. Kozak aromat , choć ja wolę bourbon. W smaku ułożone choć delikatnie rozgrzewa , fajna goryczka , gęste , zero gazu , mocno degustacyjne , czekolada , whiskey czuć nadal , drewno , delikatna słodycz. Czuć że to porter w smaku , choć w wersji hardcore. Sztos bez wątpienia :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-06-17 21:24:27
Oko: głęboka czerń, piana ciemny beż, dość gęsta, niezbyt wysoka, średnio trwała, zostawia nikły ślad na szkle.
Nos: niesamowity aromat zarówno z butelki jak i szkła. Kokos, wanilia, dębina, w tle szlachetne nuty whisky (nie torfowa, zdecydowanie owocowo-kwiatowa musiała być) do tego nuty palonych słodów głównie palonego zboża i czekolada mleczna. Z czasem, po otwarciu się aromatu, czuć lekko typowe nuty dla polskiego portera bałtyckiego ? skórka chleba i suszona śliwka (subtelnie).
Smak: chyba jeszcze lepszy niż zapach. Generalnie słodko, ale umiarkowanie: kokos, wanilia, dębina, nuty whisky, na finiszu nieśmiało palone nuty a'la porter bałtycki wychodzą, ale nie kontrują do końca słodyczy. Z czasem zaznacza się kwaskowość, ale przyjemna, głównie jako suszona lub wędzona śliwka. Alkohol delikatnie się objawia w postaci szlachetnej nuty, tylko dodaje temu piwo walorów. Znakomity degustacyjny porter bałtycki, bardzo dobrze ułożony.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-11-29 23:59:01
Zapach: daje mocno nie tyle beczką, co samą whisky, trochę drewna oczywiście też jest, dużo kawy, mocno palone, to w zasadzie kawa z kokosem i wanilią, w ilu piwach się ich doszukiwałem, a tu jakby ktoś dowalił aromatem ;) jakiś deser czekoladowo-śmietankowy, zapach jest obłędny, pachnie jak jakiś RIS
Smak: wciąż mocno alkoholowe, więc leżakowanie dobrze mu zrobi, bo termin ma do lutego, gęste, puszyste, wyklejające, w smaku już jednak bardziej porter, mleczno czekoladowy, słodkawy, kawowy (zbożówka i naturalna), dużo whisky, beczkowa taniczność, kokos z wanilią, spieczona skórka chleba, odrobina orzecha, śliwki i wiśni, ono się będzie doskonale starzeć, dobrze, że mam jeszcze jedno.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010