Solipiwko 1978
Solipiwko 1978
Solipiwko 1978
% alk. 6.7
Blg 16.5
IBU 32
brak koduaddbarcode
ulubione: 5

Piwo uwarzone przez Wojciecha Solipiwko z kontraktowego browaru Solipiwko, oraz piwowara domowego Andrzeja Milera. 1978 zostało uwarzone w browarze Zarzecze nieopodal Żywca, tam gdzie swoje wszystkie wcześniejsze piwa uwarzył browar Solipiwko. Andrzej Miler to zwycięzca konkursu piw domowych w Żywcu - Birofilia 2012. Jego Rauchbock okazał się najlepszym piwem i dzięki temu został uwarzony jako Grand Champion Birofilia 2012 przez Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie. Po przeszło dwóch latach piwo wraca na rynek, jak wiadomo każdy Grand Champion dostępny jest tylko przez rok, aż do 6 grudnia - premiery zwycięzcy kolejnej edycji. Opis z etykiety: W tym miejscu powinna znaleźć się "Morska Opowieść". Niebanalny tekst o tym jak dwóch najwyższych, polskich piwowarów postanowiło wspólnie uwarzyć piwo na podstawie receptury jednego z nich, która w 2012r. zdobyła tytuł Grand Championa na konkursie piw domowych w Żywcu. Morskich opowieści nie będzie. Będzie krótko i konkretnie. Browar Swojski i Browar Solipiwko przedstawiają piwo w stylu RauchBock 1978 by Andrzej Miler. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane, skład: woda, słody: wędzony, monachijski, pilzneński, melanoidynowy, Biscuit, Caramunich, Caraaroma; chmiele: Mittelfruh, Magnum; drożdże: Saflager W-34/70. Polecana temperatura spożywania podana na etykiecie to przedział 11-13°C. Premiera piwa odbyła się 28 marca 2015 roku w Dom Piwa - multi-tap Poznań.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-29 09:53:30

oceny Oceny

Użytkownicy 7,8 / ilość: 20
Goście 8,44 / ilość: 9
średnia8 / ilość: 29

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2015-08-31 21:17:33
Oscypkowe , mocne wędzenie, aromat wyraźnie słodkawy, z zauważalnym chmielem niemieckim ,lekkie i łagodne aromaty typu :ziół, karmelu i owoców, do wyczucia po przeminięciu smaku wędzonki, CO2 średnie, goryczka bez wad, intensywna, średnio- pijalne, pełne, bardzo mocne(%), piana drobno i średnio pęcherzykowa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2015-07-17 20:22:34
Barwa ciemnobursztynowa, wyraźnie mętne. Piana kremowa, wysoka na jakieś 2 cm, drobno i średniopęcherzykowa, po chwili opada do ładnego pierścienia, ładny lacing. Zarówno w aromacie jak i w smaku od samego początku czuć bardzo przyjemną wędzonkę, w tle może lekki karmel, a w smaku dodatkowo jeszcze bardzo przyjemna, wyważona chmielowa goryczka. Wysoka pijalność. wysycenie odpowiednie, alkohol świetnie zamaskowany. Dodaję do ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Bock
starstarstarstarstar

2015-04-17 00:22:33
Kolor mocnej herbaty, piana obfita. Zapach niezbyt intensywny: wędzonka i chmiel. Smak lekko, słodkawy, dominuje przyjemna szynkowa wędzonka. Na koniec lekko palone, goryczka niska. Dobre piwo, smak trochę za delikatny, ale ogólnie bardzo przyjemny.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-04-06 13:31:20
Barwa: Ciemno-bursztynowa, średnio zmętniona.

Piana: Kremowa, uformowana z średnich i nielicznych grubych pęcherzyków. Początkowo jest obfita, wysokość ponad trzy centymetry. Szybko tworzą się duże szczeliny, powodujące nierówne opadanie piany. Po kilku minutach piana zostaje w postaci półcentymetrowej, zwartej kołderki, która z czasem ulega poprzecieraniu i zostaje obwódka. Koronkuje dość nierówno, ślady są małe i rzadkie, mają cienką strukturę, długo utrzymują się na szkle.

Aromat: Intensywny, wyraźna wędzonka, kojarząca się z szynką. Pojawiają się też nuty palone i dymione. Mocno wędzona woń maskuje wszelkie inne aromaty, które mogłoby się ujawnić.

Smak: Bardzo mocno wędzony, pierwsza fala szybko się rozchodzi, wydaje się, iż posmak przejdzie, jednak on zostaje na długo. Ponownie jak w aromacie wyłapać można akcenty palonych słodów i dymu wydobywającego się z wędzarni. Do tego lekka, nieprzesadzona, karmelowa słodycz w tle. Goryczka na bardzo przyzwoitym poziomie, odczuwalna i nieco drewniana.

Nasycenie: Średnio-niskie, odpowiednie.

Komentarz: Rauchbock jakiego się spodziewałem, intensywny w smaku i aromacie. Wędzonka przypominająca tą ze Schlenkerli, chociaż delikatnie słabsza. Bardzo lubię piwa wędzone, jednak co za dużo to nie zdrowo. Po wypiciu 1978 dam sobię z nimi na jakiś czas spokój, bo w ostatnim czasie miałem dużo okazji aby je degustować. Prosta nazwa w postaci rocznika, świetna etykieta i wszystko wykonane perfect. Ceny piw z Browaru Solipiwko wyróżniają się jednak spośród innych podobnych piw. Wszystko kosztuje koło 9 lub ponad 9 zł. Spojrzałem na ladę w częstochowskim składzie piwa i pomiędzy około 15 nowościami 1978 był najdroższy. Za to lekki minus, aczkolwiek Wojciech Solipiwko warzy bardzo dobre piwa i nie jest złym, że ceni sobie swoje produkty. Ten Rauchbock z pewnością zadowoli każdego wielbiciela gatunku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.