Słodowy Dwór Mgły Pszeniczne
Słodowy Dwór Mgły Pszeniczne
Słodowy Dwór Mgły Pszeniczne
% alk. 5.0
Blg 12.5
IBU 13
5905669693011addbarcode
ulubione: 1

Piwo warzone przez nowo-powstały Browar Słodowy Dwór z miejscowości Harasimowicze, znajdującej się niedaleko Białegostoku. Browar ten rozpoczął warzenie na początku roku 2015, mieści się on w dużym budynku, w którym niegdyś znajdowała się szkoła podstawowa. Założycielami browaru są Emilia i Adam Falkowscy. Jak sama nazwa wskazuje, Mgły Pszeniczne, to piwo pszeniczne - Weizen, pasteryzowane, niefiltrowane. Nazwa piwa została wyłoniona w konkursie, ogłoszonym na Facebooku przez browar.

Skład: woda, słód pilzneński, pszeniczny, karmelowy jasny, chmiel Sybilla, drożdże Fermentis Safbrew WB-06.
Piwo pojawiło się w sprzedaży około 15 marca 2015 roku. Obok Mgieł Pszenicznych, Browar Słodowy Dwór uwarzył również: Białowieskie - Milk Stout, Dolina Jakubowa - English India Pale Ale oraz Biebarzańskie - Belgian Pale Ale. Na etykietach piw możemy zobaczyć grafiki przedstawiające damy Słodowego Dworu. W niedalekiej przyszłości etykiety mają zostać zmienione, nowe projekty mają nawiązywać do piękna przyrody regionu podlaskiego.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-27 12:57:18

oceny Oceny

Użytkownicy 7,07 / ilość: 14
Goście 7,77 / ilość: 22
średnia7,5 / ilość: 36

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Thesloma
starstarstarstarstar
2017-09-28 13:28:12
Zapach : delikatny wizen ale bardzo powoli się skara , karmel (trochę bez sensu)

Smak : bananowe z lekką nutą goździka i słodyczy karmelowej i nutą słodową i przyjemnie kwaskowate jak na weizena przestało.

Według mnie karmel tutaj psuje , ogółem całkiem okej tylko jeden element mi niepodpasował i to zepsuło całokształt.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-04-03 16:29:26
Barwa: Ciemno-żółta, wpadająca nawet w jasną kawę z mlekiem. Bardzo mocno zmętniona, praktycznie błotnista - oczywiście nieprzejrzysta. Na dnie bardzo duża ilość osadu drożdżowego.

Piana: W kolorze białym, obfita, po nalaniu zajmuje 1/2 zawartości szklanki. Składa się początkowo z średnich pęcherzy, które szybko powiększają się i powodują osiadanie piany. Piana krzaczy się w niezbyt ładny sposób, powstają przy ściankach grube, nawet kilku-centymetrowe wżery. Po kilku minutach pozostała ponad centymetrowa warstewka, w tym stanie piana trzymała się do samego końca. Zdobienie szkła na całkiem niezłym poziomie. Firanki jakie powstały są grube, umiarkowanie trwałe i równe.

Aromat: Wyraźny, świeży i rześki. Dominują drożdże, dalej czuć subtelny słód pszeniczny o słodkim zabarwieniu.

Smak: Na pierwszy plan wychodzi orzeźwiająca kwaskowość. Następnie ujawnia się delikatny posmak słodu pszenicznego, z nieprzesadzoną słodyczą. Oczywiście nie brakuje też wyraźnych akcentów drożdżowych i delikatniejszych bananowych. Goryczka minimalna, na granicy jakiejkolwiek wyczuwalności.Mgły Pszeniczne to bardzo pijalne i orzeźwiające piwo.

Nasycenie: Wysokie, odpowiednie dla piwa pszenicznego.

Komentarz: Druga konfrontacja z piwem uwarzonym przez ten browar i drugie pozytywne zaskoczenie. Pszenica jaką wielbię. Mocno mętna, z ładną pianą. Do tego świeży drożdżowo-pszeniczny aromat i wyraźny, pszeniczno-drożdżowo-bananowy smak z wysokim nasyceniem. Dawno nie piłem tak dobrego piwa pszenicznego. Jedyny minus to sposób w jaki piana opadała. Zawsze zwracam na to uwagę i powstawanie takich dużych szczelin i ogromnych pęcherzy bardzo mi się nie podoba. Po tych dwóch piwach trochę żałuje, że odpuściłem sobie English IPA i Belgian Pale Ale. Może jeszcze będą, jeżeli tak to z pewnością zakupie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.