Słodowy Dwór Dolina Jakubowa
Słodowy Dwór Dolina Jakubowa
Słodowy Dwór Dolina Jakubowa
% alk. 7.0
Blg 16.5
IBU 52
brak koduaddbarcode

Pasteryzowane i niefiltrowane piwo w stylu English India Pale Ale, uwarzone przez Browar Słodowy Dwór. Jest to browar mieszczący się w budynku dawnej szkoły podstawowej we wsi Harasimowicze, w województwie Podlaskim. Warzenie w browarze, którego założycielami są Emilia i Adam Falkowscy rozpoczęło się w styczniu 2015 roku. W połowie marca 2015 roku pierwsze cztery piwa trafiły do sklepów. Obok Doliny Jakubowej pojawiły się piwa: Mgły Pszeniczne - Weizen, Biebrzańskie - Belgian Pale Ale oraz Białowieskie - Milk Stout. Nazwy piw nawiązują do bogactwa przyrody regionu w którym znajduje się browar. Etykiety zdobią grafiki Dam Słodowego Dworu, na każdym piwie dama wygląda inaczej. English India Pale Ale - skład: woda, słód pale ale. monachijski, karmelowy jasny; chmiel Fuggles, Challenger, Styrian Golding; drożdże Fermentis Safale US-05.
Dodał: Stacher93 - 2015-06-19 11:34:09

oceny Oceny

Użytkownicy 6,6 / ilość: 5
Goście 4,75 / ilość: 4
średnia 5,78/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-04-05 23:55:02
Barwa: Bursztynowa, umiarkowanie zmętniona.

Piana: Biała, gęsta i zbita. Formuje się trzy-cztero centymetrowa czapa, składająca się z pęcherzyków o mocno mieszanej strukturze. Opada szybciej na środku, jednak podczas obniżania się warstwy, zachowuje nadal swój zwarty stan. Przy opróżnieniu szklanki w połowie, piana nadal obecna jest w postaci ładnego, grubego kożuszka, mającego wysokość około pół centymetra. Firanki jakie zostają po pianie, początkowo są równe, jednak z czasem spływają i zostają trwałe, grube, nieliczne wyspy.

Aromat: Intensywny, karmelowy i palony. Niestety jest też coś niepokojącego, nuty kapusty kiszonej, takiej świeżo wyciągniętej z beczki. Dużo mocniej czuć było tą przykrą nutę z butelki. Gdyby nie to, aromat byłby bardzo dobry. Gdzieś w tle obecne są też subtelne powiewy miodu gryczanego i ciasteczkowe.

Smak: Przyjemny i dobrze ułożony. W pierwszej kolejności pojawia się wyraźna słodycz z podbudową słodową i karmelem. Następnie trochę akcentów chlebowych, biszkoptowych i przypalanych. Całkiem szybko ujawnia się dobrze wyczuwalna idealnie wpasowana w klimat piwa goryczka chmielowa. Jest głęboka i dobrze przełamuje poprzedzającą ją deserową słodycz.

Nasycenie: Średnio-niskie, w sam raz.

Komentarz: Dobre piwo, chociaż ta kapusta w aromacie porządnie mnie wystraszyła.Ze szkła ten przykry zapach był dużo delikatniejszy, z czasem po ogrzaniu totalnie ucichł. Jak na EIPA, piwo dobre, treściwe, dobrze zsynchronizowane. Jeżeli jednak miałbym komuś polecić jakiś wyrób ze Słodowego Dworu to z pewnością będą to Mgły Pszeniczne, a następnie Białowieskie.W barku czeka na swoją kolej Biebrzańskie, Belgian Pale Ale. Nie można powiedzieć, bo piwa z tego browaru trzymają wysoki poziom. Odstraszają tylko te etykiety. Na tej English India Pale Ale czarna czcionka dość mocno zlewa się z ciemno-bordowym tłem. Oby szybko nastąpiło wejście tych nowych, całkiem ładnych projektów.

oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010