Słodowy Dwór Biebrzańskie
Słodowy Dwór Biebrzańskie
Słodowy Dwór Biebrzańskie
% alk. 5.0
Blg 12.5
IBU 25
brak koduaddbarcode

Belgian Pale Ale uwarzone przez Browar Słodowy Dwór ze wsi Harasimowicze - Gmina Dąbrowa Białostocka, Województwo Podlaskie. Słodowy Dwór warzenie rozpoczął na początku roku 2015, browar ten mieści się w budynku starej szkoły podstawowej. Założycielami browaru są Emilia i Adam Falkowscy z Białegostoku. Pierwsze cztery piwa uwarzone przez ten browar trafiły do sklepów około 15 marca 2015 roku. Obok Biebrzańskiego były to: Dolina Jakubowa - English India Pale Ale, Mgły Pszeniczne - Weizen i Białowieskie - Milk Stout. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane.

Skład: woda, słód pale ale, monachijski, karmelowy jasny, Abbey Malt, chmiel Styrian Golding, drożdże Fermentis Safbrew T-58.
Nazwy wszystkich piw nawiązują do bogactwa i piękna przyrody regionu w którym mieści się browar.
Dodał: Stacher93 - 2015-06-03 08:40:40

oceny Oceny

Użytkownicy 6,75 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,75 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
tedzik123
starstar

2015-11-03 09:11:35
Piwo o złotym zabarwieniu, ale nie do końca klarowne, zauważalna lekka mętność płynu. Piana niewielka z drobnych pęcherzyków, opadająca w mgnieniu oka. Aromat raczej skromny, tuz po otwarciu czuć nutę owoców ale szybko przemija niestety. W smaku wyczuwalny chmiel i ogromna gorzkość i gorycz. Ciężki kaliber.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 4 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-04-09 17:34:10
Barwa: Ciemnego złota/ jasnego bursztynu, lekko zamglona.

Piana: Biała, składająca się głównie z średniej wielkości pecherzyków. Wysoka na dwa centymetry po przelaniu do szkła. Bardzo szybko opadła do minimalnego pierścienia, do końca został tylko półksiężyć w miejscu, gdzie piana oblepia szkło. Firanki zdobiące ścianki są cienkie, fantazyjnie porozmieszczane, raczej nierówne. Na plus duża trwałość powstałych koronek.

Aromat: Umiarkowanie wyraźny, typowe dla piw belgijskich, słodowo-owocowo-drożdżowe nuty, z przyjemną kwaskowością i świeżością.

Smak: Przyjemny i złożony. Na pierwszy plan wychodzi kwaskowość i cierpkość, potem pojawia się drożdżowo-owocowy długi, belgijski posmak. Wyczuwalna również dobrze wywarzona , lekko karmelowa słodycz z całkiem niezłą, dobrze zaznaczoną goryczką na koniec.

Nasycenie: Średnio-niskie, ciut wyższe byłoby lepsze.

Komentarz: Kolejne, piwo ze Słodowego Młyna i następny dobry produkt. Lekki, aczkolwiek wyrazisty, goryczkowy belg. Smak dużo lepszy niż aromat, w którym zabrakło trochę intensywności. Piana również niezbyt ładna, opadła bardzo szybko. Za to firanki zdobiące szkło całkiem niezłe. Nie jestem jakimś wielkim fanem belgów, aczkolwiek ten przypadł mi do gustu. Dobre piwo na wieczór, mam nadzieję, że te słabe etykiety zostaną szybko zmienione, bo piwa z tego browaru są bardzo dobre. Ciekaw jestem z jaką częstotoliwością będą pojawiały się nowe piwa, chętnie kupię kolejne produkty ze Słodowego Dworu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.