Słodowy Dwór Białowieskie
Słodowy Dwór Białowieskie
Słodowy Dwór Białowieskie
% alk. 5.2
Blg 14.0
IBU 23
5905669693028addbarcode
ulubione: 3

Jedno z czterech debiutanckich piw Browaru Słodowy Dwór z miejscowości Harasimowicze, gmina Dąbrowa Białostocka, niedaleko Białegostoku. Założycielami browaru są Emilia i Adam Falkowscy z Białegostoku. Browar mieści się w budynku starej szkoły podstawowej. Możliwe, iż w przyszłości w budynku browaru powstanie coś na kształt pensjonatu lub restauracji. Obok Białowieskiego, na rynku pojawiły się również: Mgły Pszeniczne - Piwo Pszeniczne, Biebrzańskie - Belgian Pale Ale oraz Dolina Jakubowa - English India Pale Ale. Wszystkie piwa trafiły do sprzedaży około połowy marca 2015 roku. Białowieskie to piwo pasteryzowane, niefiltrowane, w stylu Milk Stout.

Skład: woda, słód pale ale, monachijski, karmelowy jasny, karmelowy ciemny, palony jęczmień prażony, chmiel Sybilla, Fuggles, drożdże Fermentis Safale US-04, laktoza.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-27 11:39:11

oceny Oceny

Użytkownicy 6,63 / ilość: 16
Goście 6,6 / ilość: 10
średnia6,62 / ilość: 26

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2017-08-26 20:29:45
Na początek ciekawostka, że w nazwie jest tylko Białowieskie (bez Słodowego Dworu), parametry te same, inne aspekty etykiety jak na zdjęciu, partia do 2017.11.30.

W aromacie nieco laktozy, kawy i karmelu. W smaku dominują zbożowe nuty - trochę jak cykoria, do tego kawa i laktoza, goryczka minimalnie wyczuwalna, trochę kwasowości. Wygląd - ciemne, światło prześwituje, średnie wysycenie, piana niewysoka i szybko znika do zera. Ogólnie piwo pije się dość przyjemnie, ale też brakuje wg mnie wyrazu; słodycz za bardzo zdominowała.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-06-22 07:16:34
Piana beżowa, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, zostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieprzejrzyste i nieklarowne, zmętnione. W zapachu subtelne nuty kawowe i czekoladowe za to wyraźniejsze palone akcenty, mleczne i karmelowe klimaty. W smaku słodkie, wręcz deserowe, kawa i czekolada przez jakiś czas utrzymują się na podniebieniu, to samo jest z palonością, która pozostawia po sobie ślad, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w zielonej kolorystyce, słabo opisana, graficznie bez większych fajerwerków. Warka 01.10.2017. Jest to zdecydowanie lepszy wyrób od załóżmy Milk Stouta od Tenczynka, na równi z piwami od Solipiwka czy Setki, lecz gorszy od najlepszego póki co moim zdaniem Milk Jeta od Lubrowa. Taka dygresja...smaczny Milk Stout, w miarę treściwy i całkiem pijalny, zadowalająca ilość ciała. Choć jest tutaj zbyt dużo słodyczy, żeby wystawić wyższą ocenę niż solidne 7. Słodowy Dwór póki co na plus i z chęcią spróbuję ich innych wyrobów.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-05-24 13:55:24
Zapach niestety żaden : delikatnie może kawa. W smaku dużo czekolady , słodziutkie ale nie jakieś mocno gęste a szkoda , a pod koniec wanilia i kawa. Dobry , poprawny , stout ale bez fajerwerków.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-05-01 23:08:41
Bezzapachowe niemal I wodniste jak dry stout nie milk
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 2, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.