Słodowy Dwór Augustowskie Noce
Słodowy Dwór Augustowskie Noce
Słodowy Dwór Augustowskie Noce
% alk. 7.0
Blg 16.5
IBU 16
brak koduaddbarcode

Piwo w stylu american india pale ale uwarzone przez browar Słodowy Dwór z Białegostoku.

Skład: woda; słód jęczmienny, pale ale, monachijski oraz karmelowy jasny; chmiele Citra, Chinook, Mosaic, Cascade; drożdże.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: Gogo - 2016-02-03 09:09:31

oceny Oceny

Użytkownicy 6,56 / ilość: 9
Goście 7,3 / ilość: 10
średnia 6,95/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-06-01 22:43:48
Zrobione pod nie wybrednego klienta. Mało cytrusu.
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-05-30 19:42:15
Karmel połączony z amerykańskimi chmielami . Piwo ciekawe choć człowiek kupujący AIPA spodziewa się raczej samych amerykańskich chemili bez słodyczy która tu występuje. Aczkolwiek czuć goryczkę zalegającą z tyłu języka piwo jest smacze i nie męczy słodyczą .
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-07-26 21:40:40
Czuć amerykański chmiel, jednak jest to dość nikły aromat. Na tyle słaby i mało intensywny że ciężko powiedzieć czy dominują cytrusy, czy żywica, czy owoce tropikalne. Aromat pół słodki, ale nie zamulający ani jakos nad wyraz pełny. Całkiem przyjemny choć, mało intensywny. Na dodatek mam wrażenie że pojawia się nuta ice-tea czyli delikatne utlenienie. Po ogrzaniu się piwa pojawia się karmelkowatość.

Piwo w bursztynowym kolorze, delikatnie zamglone, opalizujące. Osobiście lubię tego typu toń piwa. Wolę lekką opalizację aniżeli klarowną ciecz. Jakoś lekko zmętnione piwa lepiej kojarzą mi się z ideą piwa rzemieślniczego (oczywiście pomijając pilsy). Piana średnioobfita, drobno oczkowa w kolorze ecru. Opada w średnim tempie do bardzo skromniutkiego kożucha na powierzchni piwa, jednak pozostawia wyraźny, ładny ślad na szkle.

Piwo dość słodkie i pełne. Ma gładką fakturę i przyjemne średnio niskie nasycenie dwutlenkiem węgla. Dominuje fajna, słodka biszkoptowa słodowość, nuty karmelu oraz przyjemny posmak chmielowy w postaci mocno dojrzałych słodkich owoców tropikalnych oraz wyraźne nuty nafty. Całość szybko kontruje goryczka. Jest średnio-wysoka, pozostaje na długo i szybko zapominamy o słodkim, słodowo chmielowym smaku piwa. Fajnie że jest coś co kontruje a niejako uzupełnia smak piwa. Jest tak jak na przeciętne AIPA przystało.
Ogólnie rzecz biorąc piwo poprawne. Wygląd świetny, smak dobry, aromat słaby i mało intensywny jak na styl. Piłem jakiś czas temu AIPA od Kormorana i wrażenia miałem dość zbliżone.
Podsumuję to w ten sposób: jest sporo lepszych AIPA na rynku, ale jeżeli mieszkałbym w Białymstoku to lokalny patriotyzm brałby górę i chętniej sięgałbym po to AIPA niż po odpowiednik w postaci Ataku Chmielu, Kormorana, Ciechana czy innych AIPA na zbliżonym poziomie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 5, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-06-30 13:08:07
Gdzie można je kupić?
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010