Skřečoňský žabák 21°
Skřečoňský žabák 21°
Skřečoňský žabák 21°
% alk. 8.6
Blg 21.0
brak koduaddbarcode

Piwo warzone przez Minipivovar Skřečoňský žabák należący do Mariana Janoszowskiego ze Skrzeczonia (Skřečoň) będącego obecnie formalnie częścią miasta Bogumin (Bohumín).
Producent zrezygnował z nazwy porter (która Czechom niewiele mówi) na rzecz pivo silné černé, obniżył też poziom alkoholu, kiedyś miało 10,5 później 9,1 przy tym samym poziomie ekstraktu, postanowił też wyjątkowo rozlewać je od 2019 do butelek szklanych, zamiast PET.
Skład: woda, 8 rodzajów słodu, 2 rodzaje chmielu, drożdże.
Dodał: nietzsche - 2019-12-27 13:26:23

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-12-26 00:28:53
Wygląd: kolor ciemno brunatny, nieprzejrzyste, ładna beżowa piana, ładny lacing
Zapach: ładny, mocno palony, kawa, pumpernikiel, orzechy (nawet masło orzechowe), odrobina czekolady, bombonierka z brandy, korzenna chmielowość
Smak: słodkawy, ale fajna ta słodkość, taka melanoidynowo-pralinowa (przypalone ciasto, mleczna czekolada), jest sporo kawy i to o dziwo naturalnej, jakby ktoś jej tu dodał, orzechowość, pumpernikiel, piernik miodowy. Piwo prawdopodobnie świeże, a krótki termin (do marca 2020) wynika zapewne z czeskich przepisów (jest niepasteryzowane), a już ma fajne nuty utlenienia, lekko lukrecjowe, miodowe, śliwkowe, jakieś porto. Fajna czekolada, mleczność, alkohol świetnie ukryty, ale za duże wysycenie, ono jest takie jak w pilsie (i to zarzut do każdego czeskiego portera). Nie jest wybitnie pełne, ale tak samo jak np. Warmińskie, które miało 23,5 Plato, a pite przed nim. Sporo się tu dzieje i ma zadatki na fajny leżak, tylko pewnie zniknie wtedy ta fajna czeska chmielowość. Powinienem dać 7, zwłaszcza za to wysycenie, ale to najlepszy czeski porter jaki piłem. Jest doskonale pijalne (jako świeże), nie męczące, nie alkoholowe, nie ciężkie, a jednocześnie to nie jest wodniak.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.