Single Handed Sailor
Single Handed Sailor
Single Handed Sailor
% alk. 5.2
Blg 12.0
IBU 42
brak koduaddbarcode

Single Hop Aurora, uwarzone przez Browar Trzy Korony JSJ z miasta Puławy, z województwa Lubelskiego. Browar Trzy Korony działa przy hotelu i restauracji o tej samej nazwie, kontynuuje tradycję warzenia piwa w tym mieście, która sięga końca XIX wieku. Składniki do produkcji piw z tego niewielkiego browaru sprowadzane są z Bambergu z Bawarii. Single Handed Sailor to piwo warzone na mało znanym, aczkolwiek bardzo wyrazistym i aromatycznym chmielu Aurora. Nazwa piwa to utwór Marka Knopflera, również inne piwa nazwane są na cześć utworów tego wybitnego artysty. Chmiel Aurora wywodzi się ze Słowenii. Prawdopodobnie powstał on z połączenia odmiany Northern Brewer z lokalnym chmiele, którego nazwa nie jest znana. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. Skład: woda, słody: jasne i karmelowe, chmiel Aurora.
Dodał: stacher93 - 2015-07-19 18:00:50

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 5,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-08-13 14:05:26
Druga pozycja z Trzech Koron, ta jest moim zdaniem gorsza. Piwo bardzo mało wyraziste, ledwo wyczuwałem cokolwiek aromacie, smak płaski, na pewno nie powiedział bym że jest to Single Hop APA. No chyba że sam chmiel Aurora jest tak słaby. Nie wyczułem żadnych przykrych zapachów czy posmaków, ale jak dla mnie piwo nie zasługuje na więcej niż 5, jest nijakie. Może trafiłem na słabszą partię...
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-07-19 12:54:21
Barwa: Herbaciany bursztyn, mocno zmętniony.

Piana: Biała, złożona z różnej wielkości pęcherzyków. Wysoka na ponad dwa centymetry po przelaniu piwa do szklanki. Nie brakuje dużych bąbli, które z czasem przeistaczają się nawet w szczeliny. Całość szybko się krzaczy i opada do niższej, centymetrowej kołderki, która ulega podziurawieniu. Do końca pozostaje porwana pierzynka i troszkę grubsza obręcz. Po pianie na szkle zostają, grube, wąskie paski, które niestety szybko znikają w całości.

Aromat: Średnio-intensywny. Słodki z niespotykaną nutą czerwonych owoców z domieszką miętowo-ziołowej świeżości i drożdżami. Pojawiają się też słodkie akcenty drożdżowe. Ciężko określić ten aromat, ponieważ jest oryginalny. Owoce to coś pomiędzy truskawkami a czerwonymi porzeczkami.

Smak: Słodko-kwaskowy, lekkie podłoże słodowe z ponownym ciekawym posmakiem porzeczkowo-truskawkowym z domieszką mięty i subtelnych ziół. W smaku dominują akcenty czerwonych owoców z kwaskowością i słodyczą od nich pochodzących, nie brakuje też specyficznej nuty drożdżowej. Goryczka intensywna, pusta bardzo szybko się zjawia. Również szybko zanika.

Nasycenie: Średnie, do niskiego, Może być.

Komentarz: Dość specyficzne piwo. Zaciekawił mnie ten chmiel, kojarzę go z nazwy, natomiast nie przypominam sobie abym miał kiedyś okazję pić jakieś piwo uwarzone z Aurorą. Może coś tam kiedyś było, lecz był on zmieszany z innymi, wyrazistymi odmianami. Nie obrażając browaru w Puławach, chwilami ten Single Hop przypominał mi produkty z browaru EDI. Duża mętność, tępy, mocno słodki posmak czerwonych owoców i drożdże w tle. Piwo przyzwoite, ale takie trochę niepoukładane. Cieszę się, że miałem okazję wypić tego Single Hopa. Moim zdaniem każde piwo uwarzone na jednej odmianie jest warte uwagi, ponieważ dzięki temu można poznać dany chmiel Plus za ładną, stylową etykietę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010