Shepherds Watch
Shepherds Watch
Shepherds Watch
% alk. 6.0
brak koduaddbarcode

Dark Ale z angielskiego Wold Top Brewery z miejscowości Hunmanby Grange, leżącej w hrabstwie East Riding of Yorkshire. Jest to niewielki browar, warzący ciekawe piwa w przeróżnych gatunkach. Ciężko dowiedzieć się czegokolwiek więcej o historii tego browaru. Piwo z Wold Top Brewery wyróżniają się ładnymi etykietami w rzucającym się w oczy nowofalowym stylu. Shepherds Watch to bogate, ciemne piwo, z pokaźną podstawą słodową i subtelnym aromatem owocowym, idealne aby przetrwać srogą zimę w zatoce. Palony jęczmień i słód czekoladowy nadają głęboki czerwony kolor, połączenie szlachetnych, wysoce wyselekcjonowanych odmian chmielu: Progress, Styrian Goldings i Cascade tworzy wyrazistą goryczkę, której towarzyszy miękkie, korzenne i owocowe tło. Piwo dostępne w brązowych, charakterystycznych, typowych dla brytyjskich browarów butelkach, o pojemności 0,5l.
Dodał: stacher93 - 2015-09-18 21:23:21

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 5/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-09-18 23:15:50
Barwa: Ciemno-brązowa, wpadająca w czerń, nieprzejrzysta.

Piana: W kolorze jasno-kremowym, wysoka na około dwa centymetry po nalaniu. Uformowana głównie z drobnych pęcherzyków, którym towarzyszyły rzadziej występujące średnie. W miarę szybko obniżyła się do niskiego kożucha, który równie prędko zaczął się dziurawić i przecierać. Przy degustacji z piany została obręcz oraz mocno potargany środek, który utworzył połączone ze sobą wysepki.

Aromat: Bardzo delikatny, trochę nut palonych słodów z pustawą słodyczą. Gdzieś w oddali pałętały się minimalne aromaty czekoladowe z bardziej wyrazistą porcją słodyczy. Aromat z pewnością nie był najmocniejszą stroną tego piwa.

Smak: Również delikatny, palony z lekką kwaskowością błyskawicznie zmieniającą się w płaską słodycz. Trochę akordów czekoladowych znów pojawia się w tle. Na finiszu zjawia się nieznaczna, epizodyczna goryczka. Piwo jest bardzo lekkie, najbardziej intensywna w smaku jest słodycz.

Nasycenie: Średnio-niskie, pasuje do stylu.

Komentarz: Drugie piwo z Almy, z brytyjskiego tygodnia i drugi duży zawód. WoldTop Brewery stylizuje się na mocno-nowofalowy browar. Etykiety są znakomite, rzucają się w oczy. Gdzieś przeczytałem, że to piwo klasyfikowane jest jako OLD Ale. To sprawiło, że się na nie skusiłem, rezygnując z Scarborough Fair IPA z tego samego browaru. To był chyba błąd, bo Shepherds Watch nie ma w smaku i aromacie niczego interesującego. Do znudzenia przeciętne i lekkie piwo w stylu Dark Ale. Etykieta i kapsel w kolekcji, szybko o tym piwie zapomnę. Piłem je tuż przed Funnel Blower z Box Steam Brewery. Oba piwa rozlałem na dwóch i poczęstowałem nimi brata, również nie był zadowolony z poziomu, jaki prezentowały te dwa angielskie przeciętniaki.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010