Shepherd Neame Double Stout
Shepherd Neame Double Stout
Shepherd Neame Double Stout
% alk. 5.2
5012686082022addbarcode

Shepherd Neame Double Stout, piwo koloru czarnego z lekkimi refleksami, z piana ciemna jednak słabo trwałą. W zapachu od razu narzuca się skojarzenie z kwasem chlebowym, które po kolejnym wdechu staje się prawdą. Oprócz aromatu kwasu chlebowego czuć nuty czekoladowe. W smaku zaskoczenie, które było znane już z zapachu czekolada z kwasem chlebowym.

Składniki: woda, słód jęczmienny, syrop glukozowy, jęczmień, owies, chmiel
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Kizior - 2015-02-24 08:51:50

oceny Oceny

Użytkownicy 6,42 / ilość: 12
Goście 9 / ilość: 1
średnia6,62 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2017-08-03 20:55:22
Gęsta brązowa piana drobno-pęcherzykowa. Tworzy prześliczny lacing okalający szkło. Barwa czarna. Aromat chlebowy. W smaku również chlebowo, kawowo z dość mocną goryczką.
Wysycenie średnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-09-18 22:51:35
Barwa: Ciemno-brązowa, z lekkimi ciemno-czerwonymi przebłyskami.

Piana: W kremowym kolorze, zbita, złożona z średnich oraz drobnych pęcherzyków. Po nalaniu tworzy się około trzy-centymetrowa, gęsta warstwa. W powolnym tempie redukuje się do pełnej, centymetrowej kołderki, która szczelnie pokrywa taflę piwa. Ślady, które zdobią szkło nie są obfite, tworzą się niewielkie, cienkie i trwałe wyspy.

Aromat: Intensywny, słodki - deserowy. Palone słody łączą się ze zbożową, mocno słodzoną kawą. Nie brakuje skojarzeń z mocno słodką czekoladą. Zgodzę się, że w aromacie da się też wyłapać nuty kwasu chlebowego oraz pokrewne chlebowe i przypieczonego spodu ciasta. Aromat piwa zapowiada pokaźną porcję słodyczy w smaku.

Smak: Intensywny, co ciekawe i ważne, nie tak słodki jak aromat. Na pierwszym planie są mocno palone słody, potem czuć świeżo-zmieloną, aromatyczną kawę. W tle da się odnaleźć nieznacznie przecierające się akordy gorzkiej czekolady. Dość szybko pojawia się solidna i długa, mocno palona i kawowa goryczka. Smak tego stouta jest bardzo bogaty i kompletny. Aromat zapowiadał zupełnie co innego. Piwo to jest w miarę pijalne, goryczka pod koniec troszkę zalega.

Nasycenie: Niskie, odpowiednie dla Stouta.

Komentarz: Ciekawe piwo, warte 7 zł, które za nie zapłaciłem. Aromat nie zwiastował niczego atrakcyjnego. Było słodko, deserowo a nawet mdławo. Bałem się, że będzie to kolejny pusty i przepełniony cukrem Sweet Stout. Zaskoczył mnie smak tego piwa, pojawiło się to czego oczekiwałem. Na uwagę zasługuje mocna paloność, naturalny posmak kawy i fajna, intensywna goryczka. Gdyby nie ten płaski aromat dałbym mu wyższą ocenę. Jedno z angielskich piw, które warto zakupić.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 9, zapach: 5, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.