Shepherd Neame Double Stout
Shepherd Neame Double Stout
Shepherd Neame Double Stout
% alk. 5.2
5012686082022addbarcode
ulubione: 1

Shepherd Neame Double Stout, piwo koloru czarnego z lekkimi refleksami, z piana ciemna jednak słabo trwałą. W zapachu od razu narzuca się skojarzenie z kwasem chlebowym, które po kolejnym wdechu staje się prawdą. Oprócz aromatu kwasu chlebowego czuć nuty czekoladowe. W smaku zaskoczenie, które było znane już z zapachu czekolada z kwasem chlebowym.

Składniki: woda, słód jęczmienny, syrop glukozowy, jęczmień, owies, chmiel
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Kizior - 2015-02-24 08:51:50

oceny Oceny

Użytkownicy 6,47 / ilość: 17
Goście 9 / ilość: 1
średnia6,61 / ilość: 18

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2022-05-01 00:20:04
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, lekko zmętnione. W zapachu nuty palone, kakao, czekolada, trochę kawy, prażony akcent, karmel, orzechy, w tle doza suszonych owoców. W smaku wyraźnie palone z prażonym finiszem, jednak pomimo to wodniste z niską ilością ciała, stosunkowo mocna goryczka, słabsza kontra kwaskowa, czekolada, mniej kawy, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od brytyjskiego browaru, etykieta w klasycznej oprawie graficznej. Warka 02.2023. Nie wiem na czym miałby polegać ten efekt double, ale chyba tylko i wyłącznie na podbiciu goryczki i zmniejszeniu pijalności. Jest paloność, kakao, czekolada ale przy wysokim poziomie wodnistości...i ta nie pasująca do stylu zalegająca goryczka...Spodziewałem się czegoś więcej. Da się wypić, nie jest to piwo wadliwe, ale całokształt oceniam maksymalnie na 6 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-11-21 17:28:06
Zapach - tak jak w opisie: kwas chlebowy i czekolada. Wygląd właściwy dla stouta, piana szybko redukuje się do atolu. W smaku jest ciekawie - z początku słodowość ciemnego, prażonego ziarna, po której wchodzi czekoladowa esencja, zakończona kawową goryczką. Zgadzam się z tym, że do RIS-a mu brakuje - nie zgadzam się z tym, że jest to płyn do przepłukania ust. Absolutnie nie jest wodnisty, aczkolwiek mógłby mieć do tego prawo. To jest klasyczny brytyjski stout, podbity na ekstrakcie - takie właśnie te piwa są. Wrócić raczej nie wrócę, bo szybciej znaleźć można godnej jakości rodzime pozycje, ale na pewno nie powiem, że mi nie smakuje. Dla kogo jest to piwo? Spytajcie mieszkańców Belfastu, to Wam odpowiedzą.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-10-12 03:46:43
Wygląd: barwa bardzo ciemna, brunatna, a jest klarowne, widać pod światło rubinowe refleksy, piana spora, mieszna, bezowa, ładny, lacing, grube krążki
Zapach: w zapachu na pierwszym palanie takie ejlowe nuty owocowe, chmiel, żywiczny, tytoniowy, paloność, gorzka czekolada/kakao, kawa naturalna. Intensywny, bardzo ładny.
Smak: Tu już jest gorzej, bo piwo jest strasznym wodniakiem, to 5,2 to chyba wyszło z 10,5 blg, jest palone, jest tu toffi, w ogóle piwo sprawia wrażenie maślanego, spora goryczka, spora chmielowość, tytoniowa, herbaciana, lekko żywiczna. Po czekoladzie z zapachu nie ma śladu, a z kawy jest już tylko zbożowa. Coś tu się niby dzieje, ale w ilosciach homeopatycznych, to piwo to po prostu straszna woda. Kupując double stouta, nie liczyłem, że dostanę zamiennik Guinnessa Draughta, choć ono nawet od niego jest bardziej wodniste, za to bardziej goryczkowe. Dowolna czeska tmava desitka przy tym piwie to niel RIS. Piwo w zasadzie do płukania ust przed jakimś dobrym ciemnym piwem.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2017-08-03 20:55:22
Gęsta brązowa piana drobno-pęcherzykowa. Tworzy prześliczny lacing okalający szkło. Barwa czarna. Aromat chlebowy. W smaku również chlebowo, kawowo z dość mocną goryczką.
Wysycenie średnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.