Shepherd Neame Brilliant Ale
Shepherd Neame Brilliant Ale
Shepherd Neame Brilliant Ale
% alk. 5.6
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo z angielskiego browaru Shepherd Neame z miasta Faversham, które leży w hrabstwie Kent. Krążą legendy, że inspiracją do uwarzenia tego piwa były wczesno-poranne promyki słońca wkradające się nieśmiało przez okno warzelni. Pierwsze wzmianki o tym piwie pochodzą z roku 1825. Mimo, iż dzisiejsza wersja piwa została odmłodzona poprzez dodanie ciekawego i aromatycznego chmielu Cascade, Brilliant Ale pozostał nadal unikalnym piwem, które zachwycało wszystkich przed wiekami. Golden Ale charakteryzuje się trwałą pianą oraz złocistą, w pełni klarowną barwą. W aromacie oprócz dominującej słodowości zaznaczone są trawiaste i kwiatowe nuty. Chmielone chmielem Cascade, posiada nieco grejpfrutową goryczkę, w tle pojawiają się też posmaki drożdżowe i trawiaste. Dostępne w butelce o o pojemności 0,5l, filtrowane i pasteryzowane.
Dodał: krzysiek.w17 - 2015-05-30 12:48:48

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,8 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-08-17 17:31:37
Brilliant Ale - piwo pochodzące z najstarszego angielskiego browaru Shepherd Neame w Kent - pachnie przede wszystkim ciężkim, intensywnym słodem, karmelem, toffi, odrobinę kwaskowatymi owocami i drożdżami. W smaku sporo karmelu, po którym pojawia się bardzo przyjemny, lekko palony słód. Suszone owoce, głównie śliwki.

http://piwkowie.blogspot.com/2015/08/anglicy-...
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.