Setka Redneck
Setka Redneck
Setka Redneck
% alk. 4.5
Blg 11.0
IBU 53
5905669600118addbarcode
ulubione: 2

Piwo uwarzone przez Browar Setka z Poznania, w Browarach Regionalnych Wąsosz. Premiera Redneck Single Hop Citra Pils przypadła na dzień 1 kwietnia 2016 roku.

Zbyt wiele zawiłych jest tematów. Po co więc dodatkowo komplikować sobie tak proste rzeczy jak piwo? Woda, słód, drożdże i jeden gatunek chmielu wystarczą, by po dniu ciężkiej pracy przynieść ulgę. Szklanka chłodnego Pilsa, słońce grzejące kark i wygodne krzesło na tarasie – proste momenty w życiu to zwykle te najlepsze… Za proste rozwiązania!

Piwo jasne, dolnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pilzneński, Caramel Pils, Zakwaszający), chmiel (Citra), drożdże (Bohemian Lager WY2124)
Słody dla Browaru Setka dostarcza BREWservice.
Zalecanaa temperatura serwowania: 5-8°C
Zalecane Szkło: Pilsner glass
Polecane do: kurczak cajun, ser Tylżycki, ciasto cytrynowe
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-05 17:27:31

oceny Oceny

Użytkownicy 7,45 / ilość: 29
Goście 7,46 / ilość: 13
średnia 7,45/10 / ilość: 42

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-02-09 22:22:05
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, stosunkowo mocno zmętnione, nie do końca klarowne i przejrzyste. W zapachu przyjemne nuty cytrusowe, sporo zbożowych i drożdżowych klimatów, ponadto lekka owocowość i podbudowa słodowa. W smaku całkiem słodkie, zbożowe, goryczka nieznaczna, trochę zalegająca o profilu drożdżowym, słaba kontra kwaskowa, cytrusowe aromaty są wyraźne chociaż oczekiwałem czegoś więcej, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w zielonej, jasnej kolorystyce, w miarę dobrze opisana, graficznie jak każda z tego browaru. Warka 15.03.2018. Smaczny pils z cytrusowym posmakiem, z pewnością będzie jak znalazł w letnie, upalne dni, ale tak jak wspomniałem już wcześniej, nie zaskakuje niczym specjalnym. Aromaty nie są mocno wyraźne, a i goryczka mogłaby być wyższa. Single Hop z potencjałem, w moim mniemaniu nie do końca wykorzystanym, można by wyciągnąć z tego więcej...dam 6 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2017-12-11 22:41:56
zapach lekkie cytrusy, czuć że to amerykański chmiel, czuć słodem, nagazowanie lekkie lub średnie, gorycz średnia, średnio zalegająca, wodniste, szybko wchodzi
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2017-09-29 22:41:47
Piwo ładnie wygląda w szkle. Jest mętne, kolor typowy, jasny. Piana średnio wysoka, drobnopęcherzykowa, trwała, ze znacznym lacingiem. Zapach również jest bardzo ok, słodowość z nutami typowo cytrusowymi. W smaku, lekkie, orzeźwiające, dobrze nachmielone. Amerykański chmiel dominuje smak, i słusznie! Bardzo pijalne, bardzo dobre. Wysycenie odpowiednie. Szkoda tylko, że cenowo jest podobnie do np Apollo, gdzie koszty uwarzenia przecież są zupełnie inne.
W przypadku Setki jak zawsze na poziomie jest etykieta, dobrze opisana i z ciekawym motywem. Mogliby się tylko jeszcze pokusić o kapselek z logo browaru.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Miran125
starstarstarstarstar

2017-09-09 18:26:40
Kolor: Złocisty, lekko zamglony.
Nos: Cytryna wymieszana z mandarynką.
Smak: wodniste, cytrusowość wysoka, konkretnie chmielone, ale nie zalegająco. Bardzo fajny Pils - zachęca do konsumpcji następnej butelki :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010