Setka Plutonowy
Setka Plutonowy
Setka Plutonowy
% alk. 5.3
Blg 14.0
IBU 30
brak koduaddbarcode

Panie Plutonowy, gdzie jest owies? - Dla konia? - Nie, do piwa!... - Ten dialog w ułańskiej historii z pewnością miejsca nigdy nie miał, ale my lubimy historię pisać na nowo. Mając w pamięci naszych dzielnych wojaków uwarzyliśmy kremowego Stouta z dodatkiem owsa, który pachnie kawą, czekoladą i palonym ziarnem. Dziś nie pozostaje już nic innego, jak wznieść nim toast za wszystkich dzielnych Plutonowych!
Na koń i po piwo!

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Pszeniczny Czekoladowy, Extra Black, Jęczmień Palony; chmiele: Flyer, Fuggles; drożdże: Fermentis S-04; dodatki: płatki owsiane.
Piwo uwarzone wspólnie z Browarem Ułan.
Dodał: ark00 - 2016-09-21 20:18:01

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 10
Goście 8 / ilość: 1
średnia6,64 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-03-11 21:56:55
Kolor czarny, smolisty. Piana beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków opadła do minimalnej warstwy, tworząc ślad na szkle.
Aromat niezbyt intensywny. ciemne i palone słody ? kawowo-czekoladowe nuty łączą się z toffi. Do tego korzenno-ziołowa przyprawa od chmieli.
W smaku dominują bardziej palone nuty z kawą i czekoladą na czele. Wkład owsiankowy wygładza te doznania, kwasek na finiszu jest minimalny. Goryczka niska w kierunku średniej wyczuwalna w nucie palonej a następnie korzenno-ziołowej. Wysycenie niskie do zerowego nawet mogłoby być ciut wyższe! Alkoholu brak, ciało średnie. Pijalność wysoka.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2017-01-19 12:06:23
Przyzwoity, delikatny stout, bez żadnych wad, ale też bez fajerwerków. Nie spodziewałem się wybitnego piwa. Oczekiwałem raczej pewnego poziomu, poniżej którego Browar Setka nie schodzi i faktycznie piwo było niezłe.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.