Setka Madagaskar
Setka Madagaskar
Setka Madagaskar
% alk. 4.9
Blg 15.0
IBU 35
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Milk Stout z nowo-powstałego browaru kontraktowego Setka z Poznania. Piwo warzone i rozlewane w Browarach Regionalnych Wąsosz. Browar ten został założony przez czterech przyjaciół - ekipę poznańskiego multitapu Setka. Założyciele tego browaru to: Seweryn Hellak, Grzegorz Stachurski, Maciej Kaźmierczyk i Wojciech Frączyk. Debiutanckie piwo na rynku pojawiło się na początku października 2015 roku. Była to nie byle jaka ciekawostka - Kapitan Drake - Mojito Gose. Piwo zostało uwarzone w Widawie u Wojciecha Frączyka, który również jest zaangażowany w ten projekt. Zebraliśmy się we czterech i nawarzyliśmy niezłego piwa - tak powstał Browar Setka! Sięgamy do historii, ale zawsze patrzymy w przyszłość. Ze starych receptur wyciągamy to, co najlepsze, dodając do nich odrobinę naszej wyobraźni. www.browarsetka.pl. Madagaskar - piwo pasteryzowane i niefiltrowane w stylu Milk Stout. W 1937 roku rządowa wyprawa wyruszyła na Madagaskar badając czy może stać się on najbardziej wysuniętym na południe rejonem Wielkopolski. Owiana tajemnicą misja nie powiodła się, ale wyspa kochających lemurów wciąż bliska jest naszym sercom. Dajemy temu dowód w postaci tego Milk Stoutu uwarzonego z dodatkiem czterech kilogramów madagaskarskiej wanilii. Za wyspę pachnącą wanilią! Skład: woda, słody: pilzneński, monachijski, czekoladowy, palony; chmiele: Chinook; inne: laktoza, wanilia madagaskarska, kardamon; drożdże S-04. Słody dla Browaru Setka dostarcza BREWservice. Produkt zawiera słód jęczmienny i laktozę. Polecana temperatura serwowania podana na etykiecie to przedział 8-14°C. Polecane szkło do degustacji: Stout Glass. Polecane potrawy: mole poblano, fondant czekoladowy, lody, brownie, inne desery. Premiera piwa odbyła się 6 listopada 2015 roku wraz z drugą nowością Browaru Setka - Tu Byłem - West Coast IPA.
Dodał: Kaente - 2015-11-21 23:30:58

oceny Oceny

Użytkownicy 7,23 / ilość: 39
Goście 6,83 / ilość: 36
średnia 7,04/10 / ilość: 75

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2017-12-26 21:43:49
zapach kawa, wysycenie średnie, w smaku słodycz kawa, gorzka czekolada, paloność, gorycz niska kawowa, czekoladowa, kwaskowate na finiszu, cena 9 zł
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-18 11:29:53
Dobry przykład słodkiej wersji stout-a, wyczuwalne przyprawy, w tym szczególnie ciekawej odmiany wanilii, kardamon podkręca odczucie słodkości. Nie brakuje jednak mocno palonych akcentów i w efekcie piwo nie jest słodkim ulepkiem. Słabsza jest tylko piana.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
pcmichu
star

2017-07-29 00:41:39
Wygląd: Ciemne, praktycznie nie przejrzyste piwko z drobno pęcherzykową, ciemnawo kremową pianą.
Aromat: Zdecydowanie wyczuwalne palone zboża i kawa, z delikatnymi nutami czekolady. Aromat paloności i kawy pozostaje z piwem do końca po nalaniu.
Smak: Wyraźny smak paloności i kawy dokładnie jak w aromacie, Bardzo przyjemnie pozostający na dłużej. Piwo dość lekkie i średnio nagazowane.

Ogółem: przyjemne, i dzięki połączeniu aromatu i smaku ciekawe piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2017-06-25 16:20:29
Umiarkowanie słodkie, gładkie, pijalne ciemne piwo, ale spodziewałem się, że dodatki będą bardziej wyczuwalne. Parametry takie jak barwa, aromat, wysycenie - typowe. Liczyłem na coś więcej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010