Setka Curaçao
Setka Curaçao
Setka Curaçao
% alk. 6.0
Blg 12.0
IBU 26
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Kiedy Krzysztof Kolumb opływał Morze Karaibskie trafił na wiele pięknych wysp, ale nie udało mu się dotrzeć do Curaçao - wyspy której symbolami są biały piasek, turkusowa woda i gorzkie pomarańcze. Na szczęście chmielowi Columbus udało się trafić do butelki - tu króluje białe piwo, turkusowa etykieta i słodko-gorzki aromat cytrusów. I jest równie pięknie!
Dodał: ark00 - 2016-05-17 17:52:54

oceny Oceny

Użytkownicy 6,17 / ilość: 24
Goście 7,75 / ilość: 4
średnia6,39 / ilość: 28

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
tomucho77
starstarstarstarstar

2017-06-26 17:28:37
Cena 9,99 zł / Delikatesy Centrum W-wa. Piwo nieprzejrzyste z lekkim zmętnieniem; kolor - jasny bursztyn; piana: biała, znikoma w szkle uniosła się do poziomu mniej niż jednego palca i opadła momentalnie; lacing - brak; aromat i smak: pszeniczno-ziołowy (wyczuwalna delikatna kolendra) na drugim bardzo dalekim planie majaczą \"wodniste\" cytrusy, dość słodkie; goryczka - kwaskowa minimalna; alkohol - niewyczuwalny; wysycenie - za małe (można powiedzieć że piwo jest praktycznie bez gazu !); opakowanie: czarny kapsel, etykieta mało porywająca dobrze opisana, i standardowa butelka. Reasumując lekko wodniste piwo, ciężkie do spożycie z powodu braku nagazowania - nie polecam.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2017-06-17 23:40:00
To pierwsze piwo z Setki, które mnie nie zachwyciło.
Już przy nalewaniu stwierdziłem, że coś z tą pianą jest nie tak i od połowy butelki lałem nie po ściance, lecz prosto do kufla starając się wymusić pianę. Ta niestety niemal nie istnieje. Aromat przyjemny, umiarkowanie słodki. W smaku gładkie, słodowość jest subtelnie przełamana gorzką pomarańczą. Chmiel niewyczuwalny w aromacie ani smaku, czuć go jako posmak w ustach jedynie. Piwo nisko wysycone. Pijalność - średnia.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 3 )
awatar
red_revolt
star

2017-06-02 19:55:57
Jak dla mnie bez rewelacji.Czuć miód,kolendry prawie zero.Dodatkowo piana prawie niezauważalna pomimo tego,że przelewałem do szkła dość agresywnie(witbier glass).
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-12-08 16:31:34
Kolor pomiędzy słomkowym a miodowym, opalizujący. Piana jasna trysnęła obficie w postaci drobnych i drobniuteńkich pęcherzyków. Opadła z czasem do minimalnej warstwy.
Aromat wytrawny, na bazie słodów pszenicznych czuć przyprawę kolendrową, cytrusy, w tym skórkę pomarańczy, cytrynowy zapach w tle.
W smaku lekko kwaskowe, zbożowo-przyprawowe z dodatkiem cytrusowej skórki. Czuć również belgijskie drożdże. Goryczka niewielka, ziołowo-korzenna dopełnia całości. Wysycenie trochę powyżej średniego, poprawia pijalność piwa. Wkład płatków (owsianki i pszenicy) nadaje pełni piwu i nieco je wygładza oraz (minimalnie) osładza.
Wytrawny wit raczej do degustacji niż sesyjnego picia.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.