Setka Apollo 19
Setka Apollo 19
Setka Apollo 19
% alk. 7.8
Blg 19.0
IBU 40
brak koduaddbarcode
ulubione: 8

Smoked Porter z kontraktowego browaru Setka, uwarzony w Browarach Regionalnych Wąsosz. Browar Setka został założony przez czterech przyjaciół - ekipę poznańskiego multitapu Setka. Założyciele tego browaru to: Seweryn Hellak, Grzegorz Stachurski, Maciej Kaźmierczyk i Wojciech Frączyk. Debiutanckie piwo na rynku pojawiło się na początku października 2015 roku. Zebraliśmy się we czterech i nawarzyliśmy niezłego piwa - tak powstał Browar Setka! Sięgamy do historii, ale zawsze patrzymy w przyszłość. Ze starych receptur wyciągamy to, co najlepsze, dodając do nich odrobinę naszej wyobraźni. www.browarsetka.pl. Apollo 19 to wędzony porter o smaku głębokim jak wszechświat i kolorze ciemnym jak czarna dziura. Pierwszy łyk jest jak lot na księżyc. Każdy kolejny, jak odkrywanie nieznanego kawałka wszechświata. Receptury nie znajdziecie jednak w archiwach NASA. Czyżby ją też utaili? Bo w kosmosie nie ma piwa! Piwo pojawiło się wraz z Viking Pilsem. Jednak wiadomość, że uwarzono coś jeszcze obok Viking Pilsa pojawiła się dopiero w momencie, gdy piwo było już rozlane do kegów i butelek. Apollo 19 leżakował przez trzy miesiące. Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane oraz niefiltrowane. Skład: woda; słody: Pale Ale, Monachijski, Wędzony, Special X, Czekoladowy, Extra Black, Pszenica Palona; chmiele: Sorachi Ace; drożdże: US-05. Słody dla Browar Setka dostarcza BREWserwice. Polecana temperatura serwowania : 10-14°C. Polecane szkło: Tulip. Polecane do: wędzone ryby, sery, gorzka czekolada. Dostępne w półlitrowej, bezzwrotnej butelce o pojemności 0,5l, zamkniętej czarnym, gołym kapslem. Oficjalna premiera Apollo 19 odbyła się 16 stycznia 2016 roku.
Dodał: stacher93 - 2016-01-16 22:31:31

oceny Oceny

Użytkownicy 7,96 / ilość: 26
Goście 8,22 / ilość: 18
średnia8,07 / ilość: 44

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2018-11-24 13:31:38
Piękna, bardzo drobna piana w kolorze wzorowego beżu. Po chwili opadająca do ładnego kożucha tworząc bardzo okazały, obfity lacing w postaci zjawiskowych łączących się zacieków. Barwa czarna jak smoła - nieprzejrzysta. Aromat to subtelna wędzonka dobrej, delikatnej szynki przeplatająca się z nutami kawowo-czekoladowymi. Palone akcenty, również wyczuwalne. W smaku dominuje kawa a wraz z finiszem uaktywnia się wędzonka wraz z goryczką lekko zalegającą, którą dostajemy tu na pewno. Bardzo udany \"Smoked Porter\" - konkretny nie jest słodki... Jest bardzo dobrze zbalansowany i tego oczekiwałem. Godny polecenia!
Wysycenie: średnie
Warka do: 12.01.2019
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Aure
starstarstarstarstar

2018-09-24 10:00:21
Nie jestem fanem wędzonek i za każdym razem, gdy po którąś sięgam, czuję niepokój. Ale ta jest cudna. W każdym wymiarze porter, w każdym wymiarze wędzonka - nawet, jeśli subtelna. Nie wiem, czego więcej chcieć. Nie umiem docenić obecności siedmiu (!) słodów, ale mam wrażenie pełni smaku.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-10-20 23:42:07
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu mocne nuty czekoladowe i kawowe, karmelowe i palone akcenty, w tle wędzone klimaty. W smaku słodziutkie, ma w sobie coś z milk stouta, kawa i czekolada jakiś czas utrzymują się na podniebieniu, wędzonka z każdym kolejnym łykiem zanika coraz bardziej, słaba kontra kwaskowa, goryczka iluzoryczna, choć adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły, etykieta w czarnej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, z ciekawymi odblaskowymi elementami, wyczerpująco opisana. Warka 12.01.2019. Po przelaniu piwa z butelki do szkła zapowiadało się rewelacyjnie, mocna wędzonka, ciemna strona mocy, aromaty kawy i czekolady. Jednak z każdą kolejną minutą i ogrzewaniem się piwa, efekt wędzonki zanikał, goryczka na poziomie 40 IBU była tylko marzeniem, a dziwnie mleczna słodycz zaczęła dochodzić do głosu. Początek obiecujący, końcówka nieco rozczarowująca, jestem ciekaw czy leżakowanie coś by pomogło w tym przypadku...niestety nie mogę dać nic więcej niż 7 z plusem pomimo najszczerszych chęci. Ciekawy pomysł i trochę niewykorzystany potencjał. Ps. u mnie w składzie zamiast Sorachi Ace występuje chmiel Zeus.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2017-06-12 17:45:11
Tu jest wędzonka.Słowo,płynem się stało.Jest tu wszystko czego oczekiwałem po Smoked Porterze.Piwo zaskakuje niemal w każdym calu.Super smak,wysycenie,wędzonka świetna,niezła goryczka.Sam wygląd absolutnie zachęca do degustacji.Trochę mało Sorachi Ace,ale widać rozpuścił się w czarnej dziurze.Znakomite piwo!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.