Senojo Vilniaus Tamsusis Alus su Prieskoniais
Senojo Vilniaus Tamsusis Alus su Prieskoniais
Senojo Vilniaus Tamsusis Alus su Prieskoniais
% alk. 8.2
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Marka produkowana przez Vilniaus Alus dla hurtowni Regionalne Przysmaki. Do produkcji tego piwa używana jest woda, jasny słód jęczmienny i słód jęczmienny karmelowy, chmiel oraz drożdże piwne. Ponadto dodaje się naturalne aromaty: olejki i wyciągi z pomarańczy, anyżu, goździków, kardamonu, cynamonu i szałwii. Słód karmelowy daje piwu słodkawy, "pełny" smak oraz soczystą ciemną barwę, a delikatnie odczuwalny posmak ziół pobudza wszystkie zmysły.
Dodał: Gość - 2014-07-15 13:09:28

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 9
Goście 8,35 / ilość: 17
średnia 8/10 / ilość: 26

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
WaldemarS
starstarstarstarstar

2020-02-24 21:20:04
Piwo o ciekawym aromacie, kolorze i smaku. Piana niezbyt trwała i niezbyt biała. Barwa przypomina colę, zapach ziołowo owocowy i korzenny. Brakuje mi goryczki piwnej ale w sumie da się pić. Nie można wyczuć mocy alkoholu, którego w sumie nie jest mało bo aż 8.2 %. Wg mnie można powrócić do tego piwa ale dwóch raczej bym nie preferował. Daję 7/10.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-08-15 22:54:23
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko, w miarę gęsta i puszysta, szczątkowy lacing. Barwa jaśniejsza rubinowa, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu bardzo aromatyczne, przyprawy korzenne, imbir, goździki, kardamon, skórka pomarańczowa. W smaku mocno kwaskowe z wyczuwalnymi cytrusami, przede wszystkim imbir i przyprawy korzenne, goryczka znikoma, całkiem słodkie, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Degustowane z nalewaka do plastikowej butelki, dlatego niestety nie ocenię kapsla ani etykiety. Generalnie rewelacyjna sprawa jeśli chodzi o woltaż, w ogóle nie czuć, że piwo ma aż 8,2%, alkohol bardzo dobrze zamaskowany. Charakter ciemnego piwa średnio oddany, przyprawy dominują na podniebieniu. Moim zdaniem piwo to świetnie sprawdziło by się w roli grzańca, na zimno nie zachwyca, dlatego też więcej niż 6 nie mogę po prostu dać, kolejna litewska piwna ciekawostka.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
tleix
starstarstarstarstar

2016-07-06 13:44:19
\"Słodkawy, pełny smak\" oznacza nie mniej i nie więcej jak smak karmelu, wręcz cukru. Nie dopatrzyłem się także żadnych cech z bogatego opisu aromatu a o barwie i pianie nie wspomnę, bo nie ma o czym.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-09-30 00:21:41
To jest to samo piwo zapytajcie w VA - potwierdza.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010