Senojo Vilniaus Nefiltruotas Šviesusis Alus
Senojo Vilniaus Nefiltruotas Šviesusis Alus
Senojo Vilniaus Nefiltruotas Šviesusis Alus
% alk. 5.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 16
cena: 5,50 zł

"Stare Wilno" jest piwem warzonym według tradycyjnej receptury z zastosowaniem naturalnej fermentacji i dojrzewania. Piwo jasne, niefiltrowane, bogate w proteiny, minerały oraz witaminę B. Zaskakuje bogactwem aromatu i prawdziwie naturalnym smakiem.
Dodał: doktor_piwo - 2013-02-02 10:16:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,94 / ilość: 54
Goście 8,08 / ilość: 37
średnia 7,41/10 / ilość: 91

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
theW7
starstar

2017-09-17 20:25:59
mętne, w smaku i zapachu nuty owocowe i maślane. bardzo łagodne, pozbawione goryczki, słodowe. niezwykle gładkie i aksamitne w konsystencji. cudownie piękny lacing, chyba jeszcze nie widziałem takiego zdobienia szkła u żadnego lagera.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 10 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-08-25 00:07:15
Barwa jasna złota, nie do końca klarowna, piana średnia, drobno pęcherzykowa, długo nie zostaje, mało oblepia szkło, ale długo zostaje w postaci kołnierza, nie jest wcale źle jak na lagera.
Aromat jest mocno słodowy, bardzo słodowy, jak i jest sporo diacetylu, ale szczerze powiedziawszy, mi tu się całkowicie podoba, może lekko kwiatowe, ale głównie to jest mieszanka słodów z masłem. Mnie się podoba.
W smaku ukazuje się potęga słodkiego słodowego smaku połączonego z diacetylem i brakiem goryczki. Wysycenie jest na średnim poziomie, jjest słodko, czy orzeźwiająco? Zależy od tego jak schłodzone się pije i kto czego oczekuje. Szczerze, mnie taki lager się podoba, to jest coś co mogę nazwać lagerem, piwem typowo słodowym, bardzo fajne w miarę rozsądnej cenie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2017-08-22 20:51:24
Biała nie trwała piana szybko zeszła praktycznie do zera. Kolor jasny złotawo-żółty - na pół zmętniony. Głównie słodowo-kwiatowo-anyżowy aromat. W smaku rześkie, wysycone mocno (burza na podniebieniu na plus jak dla mnie) delikatnie zbożowo-chlebowe, pijalne.
Wysycenie wysokie.
Warka do: 03.12.2017r.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
VapoRR
starstarstarstarstar

2017-08-20 21:13:54
Barwa: złota, nieklarowna.

Piana: średniej jakości. Szybko opada, ale jakiś poziom cały czas trzyma. Niezły lacing. Kolor biały.

Aromat: dosyć mocny diacetyl, sporo tego masła. Poza tym słodowy, też nieco utleniony. Słabo, ale dramatu nie ma.

Smak: znów przodujący diacetyl, dominuje. Po nim ujawia się słodycz od słodu i na końcu fajna, choć nieszlachetna goryczka.

Piwo ma średnie wysycenie. Piwo bardzo pełne przez diacetyl i wyraźną podstawę słodową. Piwo nie jest orzeźwiające, ale da się wypić. Nie jest fajnie, ale goryczka na plus.

Po czasie wyczułem trochę mokrego kartonu w smaku. Piwo utleniło się z czasem. Trochę na wyrost oceniłem smak i aromat - niech będzie, że 6 i 5 są z wielkim minusem. Za 3,49 nie polecam, ale warto kolejne piwo dodać do kolekcji. Fajna butelka i etykieta, kiepski kapsel.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010