Senojo Vilniaus Kvietinis Alus
Senojo Vilniaus Kvietinis Alus
Senojo Vilniaus Kvietinis Alus
% alk. 5.0
4779020200245addbarcode
ulubione: 3

Pszeniczne piwo warzone w Wilnie. Charakteryzuje się goryczką oraz aromatem i posmakiem kolendry. Barwa opalizująca złota, piana dość gruba, ziarnista, ale szybko opadająca do małej obręczy.
Dodał: KondzioSlayer - 2015-09-21 09:06:42

oceny Oceny

Użytkownicy 6,06 / ilość: 18
Goście 7 / ilość: 6
średnia6,29 / ilość: 24

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2017-08-22 19:52:56
Bardzo ładna biała czapa piany drobno-pęcherzykowa. Śliczny, okazały lacing. Barwa żółta, głęboka - zmętniona. Jeśli chodzi o aromat to moim zdaniem jest to bardziej ziołowy trochę pieprzny aromat... Jeśli chodzi o smak to rzeczywiście bardziej landrynkowy. Poza tym poprawne piwo. Fajna ciekawostka z uwagi na walory tej warki...
Wysycenie Wysokie.
Warka do: 23.01.2018r.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
VapoRR
starstarstarstarstar

2017-08-20 23:22:21
Barwa: zółta, mętna. Typowo pszeniczna.

Piana: jakości średniej. Szybko opada do 1 cm pierścienia. Na początku obfita. Lacing zaznaczony dobrze. Koloru białego. Jak na piwo pszeniczne tak sobie.

Aromat: głównie perfumy i estry jabłkowe. Brak banana. W tle daleko jakby goździk, ale taki na siłe. Fenoli brakuje. Pszenicy też nie wyczułem. Nudno.

Smak: perfumy, dosyć słodko. Piwo wydaje się sztuczne. Brak banana, bardzo nikła nuta goździków. Słabo, podobnie jak w aromacie.

Piwo nisko wysycone. Wodniste i nudne. Bardzo słabe jeśli chodzi o styl. Piwo bardziej udawane, ale wypić można. Nie polecam, ale może to kwestia warki.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-08-14 20:37:21
Z wyglądu jest dobrze, jak poprawna pszenica. Jest mętne, złote, osad też się znajdzie. Piana buduje się średnia, drobno pęcherzowa, trochę się dziurawi, oblepia szkło.
W zapachu pierwszy zgrzyt. Na pewno nie pachnie jak pszeniczniak. Trochę sztucznie, takie słodkie banany, może przejrzałe. Coś odrobinę zbożowego. Nawet bym powiedział że wyczuwam miodowe nuty. Niestety ale po jakimś czasie ukazuje się DMS, paskudny, w postaci kalafiorów. Także coś niestety nie wyszło.
W smaku natomiast jest dziwnie. Jest na pewno nietypowo. Jest taka dziwna sztuczna słodycz. Jest trochę bananowo, ale także kwiatowo i taki posmak jak przy piwie miodowym, takie odczułem wrażenie. Piwo jest gładkie, niemal pozbawione gazu. Goryczki nie ma. Bardzo nietypowa pszenica. Na pewno nie jest to dobry reprezentant gatunku, ale nie można odmówić pomysłowości. Gdyby nie ten DMS. Ale piwo na pewno ciekawe.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 8, zapach: 3, wygląd: 8 )
awatar
Moje_Zdrówko
starstarstarstarstar

2017-05-20 11:31:30
Z pewnością nie jest to godny reprezentant gatunku, ale zyskało dzięki temu ciekawy smak. Nie wszyscy będą jego entuzjastami, mimo to spróbowanie czegoś innego w tym przypadku nie zaszkodzi.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.