Sebaldus Weizen Dunkles Hefe
Sebaldus Weizen Dunkles Hefe
Sebaldus Weizen Dunkles Hefe
% alk. 6.0
Blg 13.6
brak koduaddbarcode

Dunkelwezien warzony przez niemiecki Tucher Traditionsbrauerei z miasta Furth obok Norymbergi. Nasz Sebaldus Dunkelweizen jest nadal warzony zgodnie z tradycją "Królewskich Weizenbräuhauses Bawarskich w Norymberdze". Wierny starej szkole warzenia piw górnej fermentacji - i pod szczególną ochroną SW. Sebaldusa, patrona miasta Norymbergi. W dawnych czasach piwowarzy w Norymberdze zawsze kierowali swoje modlitwy do świętego Sebaldusa, aby piwo, które uwarzą było dobre. Nasza pszenica to kunszt piwowarów i dbałość o najmniejsze szczegóły z ogromnym poszanowaniem tradycji i starych receptur. Górna fermentacja z wdrożeniem tajemniczych metod, oryginalne drożdże i mniej dwutlenku węgla niż zwykle daje naszemu piwu specjalny charakter. Obok Dunkelweizena browar oferuje też tradycyjną, jasną pszenicę, Sebaldus Weizen Helles Hefe. Składniki: woda, słody jęczmienne, pszeniczne, palone, pszenica i chmiele. Warzone z godnie z Bawarskim Prawem Czystości Piwa z 1516 roku. Polecana temperatura serwowania piwa zapisana na etykiecie to 8°C. Piwo pasteryzowane oraz niefiltrowane. Dostępne w brązowej butelce typu euro, o pojemności 0,5l, zamkniętej firmowym kapslem.
Dodał: stacher93 - 2015-12-26 21:28:59

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 2
Goście 8,25 / ilość: 4
średnia 7,5/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-12-26 21:04:20
Barwa: Jasno-brązowa/kawa z mlekiem. Bardzo mocno zmętniona/nieprzejrzysta.

Piana: Jasno-kremowa, gęsta i puszysta. Bardzo obfita i drobnoziarnista, zajmuje 1/3 wysokości szkła. Po nalaniu ma cztery centymetry wysokości. Po paru minutach zostaje pół-centymetrowa, równa kołderka. Na koniec degustacji środek wspomnianej pierzynki delikatnie się przeciera. Równe i grube firany osadzające się na ściankach, są niestety bardzo nietrwałe. W błyskawicznym tempie spływają w całości.

Aromat: Przyjemny i co ważne, intensywny. Mieszanka nut bananowych, karmelowych-słodkich i solidnego kręgosłupa słodowego z wybijającą się nutą pszenicy. Są też nieznaczne nuty opiekane i skórki chlebowej. Aromat jest mocno słodki, deserowy i gładki. Klasyczny zapach piwa w stylu Dunkelweizen. Rozbudowana mieszanka aromatów zdecydowanie zachęca do spróbowania piwa.

Smak: Słodki z mocnym karmelowym wyrazem. W smaku inaczej niż w aromacie, słód pszeniczny i posmaki bananowe w tle. Piwo ma bardzo aksamitny smak, odpowiedni dla tego stylu. Kwasowość ukazuje się dosłownie na moment i znika pod nawałem karmelowej słodyczy. Jest to pijalny dunkelweizen. Goryczka nie występuje, po przełknięciu piwo zostawia po sobie słodki, łagodny posmak. Dla mnie troszkę zbyt słodkie, chociaż ten styl cechuje się dość sporą porcją słodyczy.

Nasycenie: Średnio-wyższe, przy końcu średnie, odpowiednie jak dla mnie.

Komentarz: Bardzo przyjemny Dunkelweizen. Dość dawno nie miałem okazji pić przedstawiciela tego stylu. Jestem fanem piw pszenicznych, tym bardziej ciemne pszenicę cenię bardzo, bo nie są tak częste jak klasyczne hefe weizeny. Piwo wyraziste, mające wszystko to, czego w dobrej, ciemnej pszenicy zabraknąć nie może. Do tego ładna etykieta i dedykowany kapsel. Kupiłem je za ponad 6zł i jest to niezła cena jak za tej klasy piwo. 7/10.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010