Schwanenbräu Burgebrach Alexator Doppelbock
Schwanenbräu Burgebrach Alexator Doppelbock
Schwanenbräu Burgebrach Alexator Doppelbock
% alk. 7.4
brak koduaddbarcode

Produkt niemieckiego browaru Schwanenbräu Burgebrach z miasta Burgebrach leżącego w Bawarii. Jak sama nazwa wskazuje jest to Doppelbock.

W składzie brak konkretnych informacji: woda, słód, chmiel, drożdże.
Uwarzone zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości Piwa. Dostępne jedynie w butelce z zamknięciem pałąkowym. Na etykiecie widnieje napis - "...echt stark!" Ostrzega on, iż piwo jest bardzo mocne.

Barwa ciemno-miedziana, klarowna. Piana kremowa, drobno-pęcherzykowa, na górze nie brakuje również grubych pęcherzy. Po nalaniu wysokość piany to coś ponad centymetr. Szybko redukuje się do niepodziurawionej warstwy, która trzyma się do samego końca. Pozostawia obfite ślady na ściankach. Zapach wyraźny i bogaty, zdominowany przez owocową słodycz, w której na pierwszy plan wychodzą suszone śliwki wraz z rodzynkami. Nie brakuje też nut wiśni, przypalanego słodu i aromatu skórki chlebowej. W smaku dosyć podobnie, solidna, nawet lekko mdląca słodycz, kojarząca się z suszonymi owocami. Następnie dobrze wyczuwalny słód z nutami palonymi i całkiem wyraźną goryczką. Pijąc je czuć, iż jest to piwo mocne, nie należy też do łatwo-pijalnych. Alkohol w smaku praktycznie nie do wyłapania, solidnie rozgrzewa po przełknięciu. Nasycenie średnio-niskie, jak najbardziej pasujące do tego typu piwa.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-30 09:50:20

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-31 20:27:02
Bardzo dobry reprezentant gatunku.Nie jestem wielkim fanem koźlaków, tym bardziej podwójnych, które są jeszcze bardziej esencjonalne i ciężkie, jednak, gdy przyjdą zimne i długie wieczory może również nadejść ochota na takie piwo.Ogólnie niedawno piłem Intergalactice z Revelation Cat i smakowała bardzo podobnie.Ciężkie, nie łatwo pijalne piwo.Suszone owoce, palony słód nuty chlebowe, wszystko na wysokim poziomie.Praktycznie nie było w tym piwie niczego co mógłbym uznać za wadę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010