Schneider Weisse Tap 5 Meine Hopfenweisse
Schneider Weisse Tap 5 Meine Hopfenweisse
Schneider Weisse Tap 5 Meine Hopfenweisse
% alk. 8.2
Blg 18.5
IBU 40
4003669016104addbarcode
ulubione: 1

Według informacji browaru G. Schneider & Sohn receptura Tap5 Meine Hopfenweisse została opracowana we współpracy piwowara browaru Hansa Petera Drexlera i Garretta Olivera, piwowara z nowojorskiego browaru Brooklyn. Browar podaje, że piwo to najlepiej łączy się z daniami pikantnymi: szaszłykami z mięsa mielonego doprawionego chili czy marynowanymi żeberkami. Skład: słody (z obszaru Kelheim) - pszeniczny (50%), jęczmienny (50%); chmiel - Hallertauer Tradition, Saphir.
Dodał: Barcelonismo - 2015-06-24 19:29:44

oceny Oceny

Użytkownicy 8,2 / ilość: 10
Goście 8,33 / ilość: 3
średnia8,23 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2022-09-27 19:50:37
Aromat owocowy, dojrzały banan, brzoskwinia. W smaku weizenowe, treściwe, alkohol dobrze ukryty, półsłodkie, koźlakowe klimaty również obecne. Dobre ale bez szału.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-12-22 01:54:38
Wygląd: barwa żółcień, mocno zmętnione, ładna piana, spora, i lacing
Zapach: piłem je 2 lata temu i wtedy nie miało nut weizenowych, a teraz bardzo, takie typowo weizenbockowe nuty przejrzałego banana, za to zniknął goździk, jest też taka owocowość, która napewno nie pochodzi od chmielu, taka typowa dla weizenbocków, ale i czasem weizenów, nuta skrzyżowania mandarynki z brzoskwinią, do tego lekka nuta karmelowa i mocna gumy balonowej, to o słodowych rzeczach, cytrusowość tym razem idzie po prostu w stronę trawy cytrynowej, ona jest taka lekko mydlinowa, ale czuć też spore żywice i cebulę, więc to się nie zmieniło, daje też taką swojską zielistością oraz o dziwo truskawką
Smak: Piwo pełne, gładkie, alkohol dobrze ukryty, koźlak pszeniczny tym razem bardzo wyczuwalny, jest bananowość, trochę gumy balonowej, nie ma za to goździka, bardzo dobrze nachmielone, nawet czuć chmieliny, lekko gryzące, chmielenie na aromat, bo goryczka nieznaczna, wyraźna trawa cytrynowa (cytrusowość kwaśna lekko mydlinowa), zielistość, kwiatowość, trochę herbaty i truskawka z brzoskwinią. Piwo jest doskonale ułożone i takiego ułożenia życzyłbym polskiemu kraftowi.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-11-12 23:16:34
Barwa ciemnopomarańczowa , zmętniona całkowicie. Piana biała , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie czego tu nie ma. Bardzo różnorodny aromat. Na pewno czuć zarówno cechy typowe dla piw pszenicznych takie jak goździk , banan , trochę guma balonowa. Są też cechy typowe dla koźlaków. Słodowe , trochę karmelu , jakieś fenole , przyprawy. Mało skórki od chleba to trzeba przyznać. Jest ten aromat złożony , przyjemny i kompletnie nie wyczuwalny woltaż. W smaku ale to zabójczo pijalne. W miarę pełne a jednocześnie szybko znika ze szkła. Nie czuć alko. Fajnie zbalansowane piwo , raczej z tych wytrawnych. Gaz średni , niska goryczka. Fajnie czuć to co w aromacie , tworzy to wyjątkową mieszankę. Nie będę się powtarzał , gładkie , orzeźwiające i dla mnie rewelacja. Warka do 16.06.2021
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-01-15 20:09:07
No pierwsze co to uderzenie goździków. Nuty melanoidynowe mamy w tle. Piana obfita, drobnopęcherzykowa. Kolor to taki ciemnożółty wpadający w jasny brąz, fajnie mętne. Po przelaniu do szkła mamy aromat bananowy i gumy balonowej. Jest też wyraźnie słodowe. W tle mamy też cytrusy, więc dodatek amerykańskich chmieli jest widoczny. Wysycenie średnie według mnie. Ciało takie średnie. Nie ma jakiejś gładkości. Nie ma kremowości. Jest bardzo wyraźna słodowość, taka kojarząca się głównie z piwem pszenicznym, ale akcent koźlakowy też jest. Goździki tu grają z nutami chlebowymi. Piwo jest słodkie, jak na Koźlaka przystało. Goryczka też została fajnie zaznaczona. Alkohol nie jest wyczuwalny, pomimo że piwo ma 8,2 % alk. Ja rozumiem, że to jest niemiecki klasyk. Niestety dla mnie to nic takiego.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.