Schneider Weisse Tap 2 Mein Kristall
Schneider Weisse Tap 2 Mein Kristall
Schneider Weisse Tap 2 Mein Kristall
% alk. 5.3
Blg 12.3
IBU 16
4003669016500addbarcode
ulubione: 2

Produkt Weisses Bräuhaus G. Schneider & Sohn, z niemieckiego miasta Kelheim. Jest to piwo pszeniczne warzone od 1990 roku. Jak każdy Kristall, nie posiada charakterystycznego dla piw pszenicznych osadu drożdżowego. Uwarzone z chmielami: Cascade, Hellertauer Magnum, Hellertauer Saphir. Słody: po 50% słodu pszenicznego i jęczmiennego, z regionu Kelheim. Posiada jasno-złotą, idealnie klarowną barwę. Piana biała, wysoka przy nalewaniu. Składa się z drobnych i średnich pęcherzy, utrzymuje się dość długo. Pod koniec obecna w postaci zwartej, niskiej warstwy. Ładnie zdobi szkło. Aromat intensywny, pszenica o mocno bananowo-drożdżowym zabarwieniu, w mniejszym stopniu wyczuwalna kolendra. W smaku dominuje również pszenica z bananową lekkością, łagodną słodkością i kwaskiem na finiszu. Delikatnie wyczuwalne też nuty przypraw i ziołowe. Solidnie nasycone dwutlenkiem węgla.
Dodał: Stacher93 - 2014-05-13 12:10:46

oceny Oceny

Użytkownicy 6,92 / ilość: 12
Goście 7 / ilość: 1
średnia6,92 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
dawid3003
starstarstarstarstar

2016-06-25 16:51:58
Bałem się że będzie puste w smaku po kontakcie z Kasztelanem (ale to inna liga). Bardzo miłe zaskoczenie piwo w smaku i aromacie pszeniczne, ale i tak jakby lagerowe zarazem. Polecam bo ciekawe piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2016-01-09 00:05:35
Jako entuzjastę piw pszenicznych piwa Schneider Weisse kusiły mnie od dłuższego czasu, dlatego wraz z rozpoczęciem nowego roku postanowiłem w końcu zaspokoić swoją żądze. Piwem tym absolutnie się nie rozczarowałem, jest to podręcznikowy przykład dobrego piwa pszenicznego, brakuje mi jedynie wyglądu ale widocznie są osoby preferujące filtrowane weizeny. Mi osobiście zabrakło tej urzekającej, głębokiej mętnej cieczy barwy słomkowej, w tej kwestii czuje się zdecydowanym tradycjonalistą. W aromacie dzieje się dużo, aczkolwiek o piwnym prężeniu muskuł tutaj mówić nie możemy. W bukiecie aromatycznym koncentracja octanu izoamylu w postaci przejrzałych, czarnych jak noc bananów, sporo goździków, pałętająca się drożdżowość oraz pszeniczna baza słodowa. Mówiąc skrótowo jest to klasyka gatunku. To co mniej szablonowe to towarzysząca mi nuta częsciej obecna w belgijskich Blondach czyli spora szczypta przypraw . Wizualnie piwo nieco rozczarowuje, ale jestem w stanie to przeboleć. Piana bardzo obfita, łapczywie oblepiająca szkło pokala, piwo barwy słomkowej o zdecydowanej klarowności. W smaku cierpkie, nieco cytrusowe co zdecydowanie pogłębia bardzo duże wysycenie (niczym z wód gazowanych), posmak drożdżowy wyczuwalny. Bardzo pijalne, nie minał kwadrans a butelka była już pusta. Nie jest to idealny Weizen, lecz wpisuje się doskonale w ramy stylu, przez co zasługuje na wysoką ocenę. Polecam wszystkim miłośnikom pszenicznej klasyki.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-05-15 00:32:13
Kolejny wyrób z tego browaru, który mnie urzekł.Prawdę mówiąc nie piłem zbyt wielu pszeniczniaków klarownych, czyli Kristallów.To piwko było naprawdę świetne w smaku.Oczywiście zapach też nie odbiegał jakościowo.Duża ilość bananów, typowa, silna pszenica, kwiaty, szczypta przypraw, nie za dużo i nie za mało, drożdże.Znakomite piwko, w sumie wolałbym aby jednak było mętne, to taki fetysz ;-D Zawsze lepiej jak jest niefiltrowane, jest na czym zawiesić oko.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.