Samuel Smith Organic Chocolate Stout
Samuel Smith Organic Chocolate Stout
Samuel Smith Organic Chocolate Stout
% alk. 5.0
5010149201157addbarcode
ulubione: 4

Sweet Stout z browaru w Tadcaster. Do produkcji wykorzystano ekologiczny słód jęczmienny, ekologiczny chmiel (nie podano jaki), ekologiczny ekstrakt kakaowy i wreszcie ekologiczny cukier trzcinowy. No i woda pochodzi z historycznej XVII-wiecznej studni, z głębokości 26 metrów. Na kontrze ekologiczność potwierdza odpowiednia ilość znaczków dla maniaków zdrowej żywności i innych wegan.
Ciemna, nieprzejrzysta barwa. Pod silnym źródłem światła przebłyski miedziano-rubinowe. Beżowa piana, o niejednorodnej teksturze. Wysoka po nalaniu, stopniowo redukuje się do zwartej kilkumilimetrowej, trwałej pierzynki. Nieduże resztki na ściankach. Aromat o balansie przesuniętym silnie w kierunku słodkości. Czekoladowe, kakaowe, nawet lekko mleczne nuty. W tle wyczuwalne nieznaczne palone klimaty. Piwo w odbiorze sprawia wrażenie mocno kremowe. Na skraju percepcji wyczułem również delikatne chmielowe odcienie. Smak jeszcze mocniej podkreśla słodki charakter tego Stout`a. Aczkolwiek jak dla mnie nie jest on za słodki, posiada idealny balans słodkości. Mamy wyczuwalną goryczkę, która wraz z palonymi klimatami pozostaje dość długo w posmakach. Piwo całkiem treściwe, trudno zarzucić mu wodnistość. Nagazowanie w dolnych rejonach stanów średnich. Prawidłowe. Butelka, o nietypowej pojemności 550 ml. Graficznie dobrze dobrana do stylu piwa, w beżowo-brązowych odcieniach. Na etykiecie w roli głównej gałązka z ziarnem kakaowca. Kapsel z charakterystyczną dla browaru stylizowaną rozetką. Piwo sprawia wrażenie solidnej produkcji. Na pewno dla miłośników słodkich stoutów będzie bardzo interesującym doświadczeniem.
Dodał: Kizior - 2013-12-11 09:41:17

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 12
Goście 8,89 / ilość: 9
średnia 8,38/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-11-25 22:31:17
Barwa czarna , zmętniona całkowicie. Piana beżowa , w miarę drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie słodka , mleczna czekolada. Ale nie jest to sztuczne ani ulep , po prostu rewelacyjny czekoladowy zapach. Jednowymiarowy , chciało by się coś bardziej złożonego ale w sumie taki styl. W smaku tak samo jak w aromacie. Czekolada , słodko ale nie ulep. Gaz średni , w miarę pełne. Niska goryczka wiadomo. Fajna gładkość , sesyjne. Świetne deserowe piwo ale nie jak modne Pastry które ostatnio zalewają rynek. Biorąc pod uwagę że to piwo jest bio za co jeszcze bardziej szanuje bo się rzadko zdarzają takie piwa. Pije się jak Milk Stouta mimo że nie ma tu laktozy. Nie no świetne piwo , szkoda że mała butelka. Wszystko tu zagrało niemal idealnie. Kakao , czekolada , cukier trzcinowy , niby proste piwo a jednak jest sztos. Warka do 03.2022
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-13 23:27:38
Wygląd: kolor niemal czarny, ładna piana, beżowa, mieszana, głównie kremowa, ale pojawiają się większe pęcherze, śliczny lacing.
Zapach: mega czekoladowy, mleczna czekolada i kakao, o ile angielskie chocolate stouty są chocolate zwykle tylko z nazwy to to jest super
Smak: Piwo słodkie, aksamitne, pełne, kremowe, lekka chmielowość w typie brytyjskim, czyli jakiś liść jeżyny i tytoń, ale goryczki nie czuć, mleczna czekolada, jakieś ciasto czekoladowe, pralina, kakao, karmel, toffi, trochę kawy zbożowej, dużo orzechów, bardzo wyraźna wanilia, ale i mleczność jakby to był milk stout z laktozą, a tej w składnikach nie widzę, w finiszu jakieś owoce czerwone i czarne. Ono jest pełne i treściwe jak jakiś FES, a przynajmniej jaki FES powinien być. Ocena być może przesadzona, ale pite po jakimś żenującym gównie z Harpagana i po prostu jest bardzo dobre, choć może tylko na jego tle.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-09-23 13:09:06
cena na anglosaskie
kieszenie teraz już wiem
dlaczego \"Polacy\" wybierają
jakąkolwiek pracę za Odrą,
16.5 zł + 0.550 l
gul.gul
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-01-13 23:17:59
W Polsce 15 zł, a jakość, w porównaniu do polskiego krafciku, ją uzasadnia
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
radolec75
starstarstarstarstar

2014-09-23 13:02:22
Miałem przyjemność degustowac to piwo. Dla mnie było wyjatkowe. Słodkie - ale nie ulepek. W aromacie czekolada, nuty alkoholu delikatne. W smaku słodkie czekoladowe, alkohol wyczuwalny ale miał charakter szlachetny. Delikatnie ogrzewający przełyk. Na końcu wyczuwalna w kontrze delikatna goryczka. Barwa czekoladowa, ładna piana drobno i średnio pęcherzykowa. Pięknie oblepiała szkło. Dla mnie było to niezwykłe przeżycie a to za sprawą tego kakaowca. Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010