Saku Tume
Saku Tume
Saku Tume
% alk. 6.7
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Kolejna z propozycji estońskiego browaru należącego do Carlsberga. Tym razem jest to czerwony strong lager dostępny w puszkach 0,33 l, butelkach 0,5 l i w kegach. Od niedawna piwo do kupienia, podobnie jak inne produkty browaru, w polskich hipermarketach. Piwo raczej średnio wysycone, klarowne o bardzo ładnej barwie czerwonego bursztynu, piana dość wysoka, ale znikająca szybko do zera, w aromacie przyjemny karmel i świeżość, w smaku czuć lekko przypalony karmel, lekką nutę alkoholu i lekką goryczkę (częściowo pochodzącą od alkoholu).
Dodał: Borsuk77 - 2016-07-27 00:18:50

oceny Oceny

Użytkownicy 6,43 / ilość: 7
Goście 8,6 / ilość: 5
średnia7,33 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2017-05-08 16:32:39
Ładna brązowa głównie drobno-pęcherzykowa piana z ładnym lacingiem - nie trwała - czyli zanikła dość szybko do małego kożuszka. Barwa ciemna z wiśniowymi przebiciami pod światło (przypomina Coca Cole) - ale czy nazwałbym go \"czerwonym strong lagerem\" bardziej mu do czarnej - ciemnej barwy niż czerwieni... W aromacie czuć nutę karmelową, skórkę chlebową oraz palony cukier. W smaku paloność, skórka chlebowa, akcenty kawowe oraz średnia goryczka - przyjemna nie zalegająca oplatana słodką nutą. Dość dobrze ukryta nuta alkoholowa bo aż 6,7 % alc. lecz nie tak dobrze jak w przypadku \"Saku Porter\" :o) ale jest nieźle! Lepiej niż nieźle...
Wysycenie Średnie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-02-23 19:12:43
Dla mnie to piwo gorzkie, w składzie ma syrop z palonego cukru ale jakoś żadnej słodkości nie czuję.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-08-28 12:10:59
Piana grubo i drobnoziarnista, nie do końca biała, słabej jakości, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się, szczątkowy lacing. Barwa jaśniejsza rubinowa, ładnie klarowne i przejrzyste, nie zmętnione. W zapachu akcenty słodowe i karmelowe, pojawia się też delikatna nutka paloności. W smaku karmelowa słodycz miesza się z bardzo subtelną goryczką i kontrą kwaskową, po jakimś czasie wyczuwalny staje się alkoholowy posmak, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Degustowane z wersji puszkowej, więc nie ocenię kapsla ani etykiety, puszka natomiast graficznie dobrze wykonana, podoba mi się też kolorystyka nawiązująca co nieco do zawartości. Mocniejszy czerwony lager rodem z Estonii, jak na swój woltaż całkiem pijalny, jednak nie wybija się niczym ponad przeciętność. Słodkie, deserowe piwo, więcej niż 6 z minusem na pewno nie dam.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2016-07-25 21:37:02
Po prostu przyzwoity czerwony lager o sporej zawartości alkoholu. Pije się przyjemnie. Nie jest to szczyt sztuki piwowarskiej, ale na pewno jest to piwo warte spróbowania. Dam 7/10.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.