Saku The Cream of Dublin
Saku The Cream of Dublin
Saku The Cream of Dublin
% alk. 4.2
brak koduaddbarcode

Estoński Dunkel Lager z browaru Saku, należącego do Carlsberga, mający nawiązywać do irlandzkiego Stout`u.

“Ciemne piwo Saku Dublin jest ważone [sic!] przy użyciu najlepszych osiągnięć irlandzkich mistrzów browarnictwa” - tak brzmi oryginalny opis dystrybutora na etykiecie.

Składniki: woda, słód Jęczmienny, słód Karmelowy, syrop glukozowy, syrop karmelowy, chmiel.
Dodał: nietzsche - 2016-12-30 13:28:00

oceny Oceny

Użytkownicy 5,25 / ilość: 8
Goście 5,25 / ilość: 4
średnia 5,25/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-05-04 17:53:48
Słabizna. Zdecydowanie bardziej smakuje mi zlaty bazant tmave
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-11-20 21:55:26
Marne. Puste. Rzadkie.
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-08-29 22:03:15
Nie ukrywam że sięgnąłem po to piwo bo przykuła moją uwagę etykieta - bardzo ładna w stylu Guinnessa, na dodatek z dużym napisem DUBLIN. Pomyślałem - może będzie to jakiś fajny koncernowy stout? Niestety...

W aromacie mocno przypieczona skórka od chleba, przypieczony wręcz przypalony karmel. To już daje do zrozumienia że mamy do czynienia z ciemnym, poniekąd aromatyzowanym lagerem jak mniemam. No aromat to w zasadzie wspomniane nuty melanoidynowe - mocno przypieczona skórka od chleba. Nic więcej. Nie ma kawy, nie ma czekolady, nie ma nawet paloności! O zgrozo... W szkle aromat podobny, na dodatek te nuty karmelowe sprawiają teraz wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z coca-colą a nie piwem. Podobny aromat.

Piwo brązowe. Nie ma mowy o ciemnym, brunatnym kolorze który powinien charakteryzować stouty. Zresztą właśnie. Jak ocenić to piwo? Jako stout czy jako dark lagera?? Piana z początku ładna. Średnioobfita co prawda, ale drobnopęcherzykowa, dwucentymetrowa warstewka w kolorze beżowym długo się nie utrzymała na powierzchni. Z syczącym dźwiękiem opadła po minucie.

W smaku pustawo, wodniście, nijak. Znów ta karmelowość sprawia wrażenie że pijemy coca-colę, którą z jakiegoś powodu pozbawiono kompletnie cukru. To piwo też nie jest w żadnym wypadku słodkie / słodowe. Pusto, wytrawnie, z posmakiem przypalonego karmelu i brakiem czegokolwiek. Goryczka - niska. Aftertaste - jakiś jest. Melanoidynowy, może delikatnie palony / popiołowy ale kto wie czy nie próbuje się doszukać czegoś czego tutaj nie ma. Wysycenie CO2 - wysokie.

Słabo. Szczerze to chyba nawet Książęce Ciemne Łagodne coś mi się kojarzy że jest lepsze niż to piwo które wzorem swojej etykiety i wielkim napisem DUBLIN próbuje nawiązywać do Guinnessa i dry stoutu. Słaby ciemny / aromatyzowany / barwiony lager.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-02-26 04:02:01
?Ciemne piwo Saku Dublin jest ważone przy użyciu najlepszych osiągnięć irlandzkich mistrzów browarnictwa?. Tak, jest ważone, zapewne na wadze szalkowej, nie wiedziałem też, że lager na jasnych słodach zabarwiony karmelem na ciemno i z użyciem słodu glukozowego to te największe osiągnięcia irlandzkich mistrzów browarnictwa, ciekawe :D
Zapach lagerowa pustka z karmelem i odrobiną warzyw, to raczej ?najlepsze osiągnięcie polskich mistrzów browarnictwa? warzących te wszystkie pseudoirlandzkie Celtyckie, Eire, St. Patrick?s, Irlandzkie etc. :D
Kolor ciemny brunatny, a piana ledwie beżowa, nietrwała, redukuje się niemal do zera, lacing żaden.
W smaku słodko (cukrowo słodko, nie słodowo), karmelowo i kukurydzianie (ocierające się o DMS), jakbym pił to piwo z zamkniętymi oczami to w życiu bym nie powiedział, że piję piwo choć odrobinę ciemne, a nie, sorry, przecież są takie wyroby z Gontyńca. Jak pojawiły się te estońskie produkty u nas na półkach, to pomyślałem: ?Wow, w Estonii to Carlsberg się stara, taki wybór przeróżnych stylów!?? A to wszystko lagery z większą lub mniejszą ilością cukru i barwnikiem. Dramat.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 2, zapach: 2, wygląd: 3 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010