Saku Porter
Saku Porter
Saku Porter
% alk. 6.9
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Jedno z wielu piw z Estonii pochodzące z browaru należącego do Carlsberga. Tym razem jest to porter. Kolor ciemnego rubinu, wysoka i trwała piana, dość delikatne wysycenie. W aromacie dominują karmel i nuty suszonych śliwek i wiśni. Smak - tu na pierwszy plan wysuwa się karmelowa słodycz oraz mocno dojrzałe wiśnie. Alkohol właściwie niewyczuwalny. Piwo nieco inne niż polskie portery - słodsze - ale warte spróbowania nie tylko jako ciekawostka.
Dodał: Borsuk77 - 2016-07-22 16:59:46

oceny Oceny

Użytkownicy 6,68 / ilość: 25
Goście 7,54 / ilość: 13
średnia 6,97/10 / ilość: 38

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2017-05-07 19:02:06
Jasno-brązowa drobno-pęcherzykowa piana ładnie utrzymująca się. Ładny lacing zdobiący szkło. Kolor ciemny z wiśniowymi refleksami pod światło. W aromacie przyjemna podstawa palonego słodu wraz z suszonymi śliwkami. W smaku słodkie, głębokie bardzo pzyjemne, owocowe... Świetnie ukryta zawartośc alkoholu bo aż 6,9 % alc. Dobra robota!
Niskie wysycenie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-02-07 23:52:14
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, mizerny lacing. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty kawowe, czekoladowe, palone oraz wiśniowe akcenty, ciemne klimaty pełną parą. W smaku słodkie karmelowe, choć z subtelną kontrą kawową i czekoladową, goryczka iluzoryczna, słaba kontra kwaskowa, palone klimaty utrzymują się przez jakiś czas na podniebieniu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Saku, etykieta w fioletowej kolorystyce, dobrze wykonana graficznie, elegancka a zarazem prosta. Warka 30.04.2017. Nie do końca treściwy porter, brakuje tutaj zdecydowanie więcej ciała, jest za słodko i karmelowo, ale mimo to da się wyczuć kawę i paloność, która pozytywnie wpływa na odbiór tego piwa. Kolejne piwo z tego estońskiego browaru i powiem szczerze, że chyba jedno z lepszych w ich wydaniu. Zaryzykuję i dam 7 z dużym minusem na zachętę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-01-08 22:12:22
Piana: drobno pęchyrzokowata, długo utrzymująca się

Smak: 6,9% alkoholu, jednak nie wyczuwalny, przyjemnie grzeje
Idealne wysycenie sprawia że faktura piwa jest bardzo przyjemna

Przez 1,5 godziny się nie wygazował, bardzo pijalny porter
awatar
Wolin
starstarstarstarstar

2016-07-20 16:53:58
Ładny kolor, dość trwała, drobno-pęcherzykowa piana o jasnokremowej barwie, tworzy lacing. W zapachu jest delikatne, czuć głównie nuty karmelowe i palonego słodu. Jest bardzo przyjemny, wręcz świeży. Wyraziste w smaku, również czuć paloność. Ma posmak rozgryzionego ziarna palonej kawy. Średnio wysycone, niezbyt duża goryczka. Delikatnie rozgrzewa w gardle. Bardzo dobry porter, z chęcią jeszcze po niego sięgnę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010