Saku Humal & Oder Ale
Saku Humal & Oder Ale
Saku Humal & Oder Ale
% alk. 5.0
IBU 50
brak koduaddbarcode

Dość lekkie piwo rodem z Estonii z browaru należącego do Carlsberga. Jednak nie jest to typowy wyrób koncernowy, lecz trunek mający stanowić konkurencję dla wyrobów rzemieślniczych, o czym też wspomniał polski importer. W składzie trzy nowofalowe chmiele: Chinook, Cascade oraz Contennial. Dostępne w butelkach 0,33 l. Stylowy kapsel i takaż szata graficzna.
Dodał: Borsuk77 - 2016-06-08 21:20:20

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia5,5 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2016-06-27 01:09:46
Ja dam temu piwo szóstkę bez zbędnego rozpisywania. Ów trunek nieco zadziwia połączeniem \"słodowej pustki\" ze sporą ilością chmielu goryczkowego z nutą tabaczną, do tego lekki DMS; piana średniej wielkości, wysycenie średnie, kolor jasnego bursztynu; zapach - trochę warzyw i ciut tabaki. Może i szóstka to za dużo, zważywszy na sporo wad, ale mimo tego piwo pije się dość przyjemnie, co wynika z faktu, że ostatnimi czasy lubię piwa z wyraźnym (nieprzesadzonym) chmieleniem. Jak na nowofalową \"amerykę\" może dziwić brak cytrusowych aromatów chmielowych i spora dawka chmielu tabacznego znanego z ale'i z ojczyzny stylu- choć wg lektury składu trochę nie ma to sensu. Na koniec dodam, że piwo to kupiłem w Polsce w hipermarkecie za 4 zł za 1/3 litra i więcej warte nie jest.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-06-07 22:39:06
Piana znikoma, drobnoziarnista, bardzo szybko opadająca do skromnego kożuszka, po chwili nie zostaje już pod zupełnie żadną postacią. Barwa ciemniejsza słomkowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, delikatnie zmętnione. W zapachu słodowe akcenty, minimalna ilość cytrusów, trochę chmielu. W smaku przede wszystkim słodowe z dość wyraźną goryczką, nie czuć tutaj Ameryki, zero cytrusów, doza karmelu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od producenta, etykieta elegancka w prostym i klasycznym stylu. Ciekawostka z mało znanego estońskiego browaru, przeciętne American Ale, mało aromatyczne i zróżnicowane smakowo, nie zaskoczyło mnie niczym specjalnym, 5 z plusem i więcej nie da rady.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.