Saalfelder Dunkel
Saalfelder Dunkel
Saalfelder Dunkel
% alk. 5.0
Blg 11.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 7,80 zł

Gęstawe piwo o bogatym pełnym smaku i wyraźnym obfitym zapachu. W smaku wyczuwalne akcenty: głównie słodowe - obfite, w tym intensywnie palone, kawowe, chlebowe, biszkoptowe, karmelowe, owsiane oraz aromatu chmielu- intensywne. Momentami podobne do stouta - dominuje kwaskowa wytrawność przeplatana z niewielką goryczką w tle. Kolor : colowy z wiśniowymi
refleksami. Piana biało-jasno-beżowa, średnio obfita, średnio oblepiająca krawędzie szkła, drobno-pęcherzykowa, opada do pierścienia, nie znikającego z górnej powierzchni piwa. W zapachu intensywne i przyjemne z akcentami: słodowymi, palonymi, karmelowymi, owocowymi (głównie jabłka, banany). Wysycenie CO2 - średnie, odpowiednie. Butelka od piwa jest z zamknięciem patentowym. Na stronie producenta opisane: piwo dolnej fermentacji, z wykorzystaniem do uwarzenia słodów: monachijskiego i specjalnych wybranych oraz podano, że piwo ma 4.8% - na butelce podano o 0.2% alk. więcej.
Dodał: PiwowarWWA - 2014-03-11 12:16:08

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 1
Goście 7 / ilość: 1
średnia8 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar
2014-03-11 17:15:36
Kolor to jednak bursztyn, z wiśniowym refleksem- bardzo jasny jak na Dunkel-a, klarowny. Wybitne piwo- podobne do Kormorana ciemnego, jednak o znacznie lepszej pijalności. Aromat chmielowy w postaci jedynie żywicznego akcentu, świetnie wkomponowany w pozostałe akcenty smaku. W smaku również świeżość, delikatność, może lekko przesadzona, niemniej jednak piwo dla koneserów i do długiej, udanej degustacji.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar
2014-03-13 14:48:01
Doszukałem się jeszcze nut smakowych: kakao i orzechów włoskich, może ciut gorzkiej czekolady. Piana opada z początku do 1cm, ładnie oblepiając ścianki szkła. Saalfelder przypomina mi każde najlepsze ciemne i półciemne(jakim jest) piwo, które piłem: począwszy od stoutów do koźlaków.

Świetne Niemieckie naturalne piwo. Często nie zachwycały mnie wyroby tej narodowości, jednak ten jest zacny.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.