Rugby Beer Damska Zagrywka
Rugby Beer Damska Zagrywka
Rugby Beer Damska Zagrywka
% alk. 4.6
Blg 10.0
brak koduaddbarcode
cena: 3,60 zł

Piwo w stylu Pils uwarzone w Browarze Staropolskim dla Kontraktowego Browaru Rugby Beer Sp. z o.o.
Potocznie mówi się że mężczyźni są silną płcią i mogą robić wszystko... ale tylko to na co kobiety im pozwolą. Damska Zagrywka pozostawia w ustach słodki smak zwycięstwa.
Kupując piwa z serii Rugby Beer dokładasz się do rozwoju dyscypliny w Polsce!(opis z kontretykiety)

Pils o kolorze ciemno słomkowym, zmętnionym. Piana z początku bardzo obfita. W aromacie głównie miodowe nuty utlenienia. W smaku piwo słodowo-miodowe z delikatną, przyjemną goryczką. Pils smakowo bardzo podobny do Bedok Full Light z tego samego browaru.

Skład: woda; słód Jęczmienny; chmiele: Magnum, Sybilla, Hallertauer Tradition.
Piwo jasne, pasteryzowane.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: Fester - 2017-01-15 21:56:46

oceny Oceny

Użytkownicy 6,4 / ilość: 5
Goście 7 / ilość: 5
średnia 6,7/10 / ilość: 10

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-06-15 15:10:14
Piana biała, drobnoziarnista, całkiem gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, skromnym wianuszkiem okala ścianki szkła, lacing w formie szczątkowej. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty wybitnie słodowe, wręcz karmelowe czy miodowe, a tak poza tym niewiele się tutaj dzieje. W smaku słodkie, aż do przesady, dosłownie czuć miód, choć nie ma go w składzie, ponadto akcenty drożdżowe osiadają na podniebieniu, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w jasnej kolorystyce, ubogo opisana, graficznie ujdzie w tłoku. Pils to, to nie jest, jasne piwo owszem, ale powinno nazywać się \"słodowe\", niewyobrażalne ilości słodu dają miodowe posmaki przez co pijalność piwa stoi na stosunkowo niskim poziomie. Ulepek to właściwe określenie dla tego wyrobu, zupełnie nie moja bajka, aczkolwiek komuś nie przypadającemu za mocną goryczką może zasmakować. Mi nie zasmakowało a wręcz zmęczyło, dlatego dam 4.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-04-08 20:17:08
Browar Staropolski kojarzył mi się zawsze z przebijającymi nutami słodowymi we wszystkich piwach. Tak jest również ze wszytskimi piwami z serii Rugby Beer. Angielska Szarza w stylu IPA- katastrofa, słód zdominował piwo w dodatku bardzo męczący. Młyn w stylu pilzner, to samo słód. Dobre wrażenie zrobiła Haka ( jeśli chodzi o aromat , piwo w stylu Pacific Wheat. W smaku niestety bardzo wodniste, ale bije o poziom dwa pierwsze. Natomiast Damska Zagrywka to piwo jasne czyli zwykły, najwzyklejszy lager. Przynajmniej tak to rozumiem. Nie wiem czy komuś się coś pomyliło bo piwo nie ma żadnego związku ze stylem. Pierwsze co mnie uderzyło to intensywnie owocowy tropikalny smak do tego stopnia intensywny, że mógłbym stwierdzić dodanie do piwa po prostu soku. Piana z przewagą drobnych pęcherzyków, dość długo utrzymująca się. Kolor klarowny złoty do ciemnozłotego. Aromat jak wspomniałem bardzo mocno owocy z wyczuwalnymi nutami miodu. W samku dodatkowo korzenny i słodowy. Piwo całkiem udane ale nie jak na ten styl. To taki mniej słodki i mocniejszy radler choć bardziej będzie pasować słabszy i bardziej słodki, no właśnie lager?? Chyba nie bardzo. Ogólnie piwo ok, ale niestety jak zawsze za bardzo słodowe.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010