Rothaus Pils
Rothaus Pils
Rothaus Pils
% alk. 5.1
Blg 12.4
IBU 32
brak koduaddbarcode

Niemiecki Pils warzony przez Staatsbrauerei Rothaus AG, z miasta Grafenhausen, z regionu Badenia-Wirtembergia. Browar istnieje od roku 1791 i w stu procentach należy do państwa związkowego Badenii-Wirtembergii. Jest to jeden z najlepiej prosperujących regionalnych browarów w całych Niemczech. Jest to flagowe piwo tego browaru, dzięki znakomicie dobranym składnikom Rothaus Pils może śmiało konkurować z najlepszymi niemieckimi piwami, uwarzonymi w tym stylu. Do uwarzenia użyto najlepszych, rodzimych słodów jęczmiennych, aromatycznych odmian chmielu z regionów Tettnang i Hallertau oraz wody pozyskanej z siedmiu źródeł wypływających na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza. Warzone starannie według Bawarskiego Prawa Czystości Piwa z 1516 roku - Reinheitsgebot. Skład podany na kontr-etykiecie: Woda, słody jęczmienne, chmiele. Piwo dostępne w brązowych butelkach o pojemności 0,5l.
Dodał: stacher93 - 2015-09-09 00:30:50

oceny Oceny

Użytkownicy 6,29 / ilość: 7
Goście 8 / ilość: 7
średnia 7,14/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-12-15 18:37:04
Piana biała, drobno i gruboziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa idąca w stronę białego, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty słodowe, zbożowe oraz kwiatowe aromaty, lekka landrynka, na drugim planie drożdże, subtelna mokra szmata. W smaku przyjemnie chmielowe, goryczka zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, czuć że piwo jest świeże, kwiaty i chlebowość w tle, zadowalająca treściwość, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Rothaus, etykieta w banalnym graficznie stylu, ale przez to jest interesująca. Warka 04.03.2020. Przyjemny w odbiorze, niemiecki klasyczny pils. Aromatyczny i orzeźwiający. Ziołowość, chlebowość, drożdżowość, wszystko na miejscu. Lekki, gaszący pragnienie pils to lubię, ode mnie dostaje mocną 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-07-19 18:05:30
Bardzo dobry niemiecki pils.
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-09-11 13:11:46
Supet
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-09-09 00:32:27
Barwa: Bardzo jasne złoto, wpadająca w słomkową, klarowna.

Piana: Śnieżnobiała, początkowo drobnopęcherzykowa. W błyskawicznym tempie drobne pęcherze zamieniają się w bardzo grube, nierówne i pękate bomble, które pękają. Z ponad trzech centymetrów wysokości zostaje pół centymetra. Kołderka, która pozostała jest skąpa, przęświtująca i podziurawiona, składa się z średnich pęcherzyków. Finalnie zostaje niepełna obwódka z pustym środkiem. Na szkle osadzają się rzadkie wyspy, łączące się w pasy. Ślady są grube, nierówne i średnio-trwałe.

Aromat: Dość delikatny, słodowy, trochę słodki z lekką nutą przypominającą siano. Test z nadgarstkiem wykazał delikatną metaliczność.

Smak: Również niezbyt wyrazisty, aczkolwiek nie ma uczucia wodnistości. Słodowość, plus trochę akcentów zbożowych. Przyjemna, nieprzesadzona słodycz z przełamującą ją, wyraźną jak na pilsa, późną goryczką o ziołowo-trawiastym profilu. Piwo jest pijalne i ułożone w smaku.

Nasycenie: Średnio-wysokie, może być.

Komentarz: Solidny niemieckie pils o łagodnym smaku i przyzwoitej goryczce. Drugie moje piwo z tego browaru, ciężko do czegokolwiek się przyczepić. Piwo to przyniósł mi kolega wraz z Alpinbacherem Pilsem, Rothaus zdecydowanie lepszy. Chętnie spróbowałbym marcowego i pszenicznego z tego browaru, trzymają poziom więc mogłoby być ciekawie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010