Rohozec X Tmavá 10°
Rohozec X Tmavá 10°
Rohozec X Tmavá 10°
% alk. 4.6
Blg 10.0
8594011530417addbarcode

Nowy produkt browaru Rohozec. Ciemna dziesiątka ukrywająca się pod łacińską cyfrą X. Ładna, ciemnobursztynowa barwa, z rubinowymi pod światło refleksami. Słabo wysycone, piana niezbyt obfita, szybko opada po przelaniu do szklanki. W zapachu nuty palone i skórki ciemnego chleba, w smaku bardzo lekkie, stosowne do zawartości ekstraktu, orzeźwiające, o lekkich posmakach karmelowych. Piwo dosładzane i barwione karmelem. Na koniec o etykiecie: stonowana, typowa dla Rohozca, z nieco niepasującym "X" wziętym niby z prekursorskich filmów science-fiction. Ogółem niezłe, trochę coca-colowate, ale całkiem zdatne do wypicia.
Dodał: misza - 2013-11-25 16:05:00

oceny Oceny

Użytkownicy 5,47 / ilość: 15
Goście 5,67 / ilość: 3
średnia 5,5/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-05 23:04:25
Wygląd: po czeskim tmavym nie spodziewałem się aż takiej ciemności, ciemno brunatno-rubinowe, klarowne, piana beżowa, spora, niezbyt ładna, bo mieszana, ale trwała, jakiś lacing.
Zapach: kawa zbożowa, kola, tak czeska słodycz owocowa, może od chmielu
Smak: W smaku to bardziej jak zimna mocna herbata, wolę jak desitkę odfermentowuje się do 3,9, przynajmniej zostaje trochę cukrów resztowych, tu to wyżyłowanie dało to co dało, piwo jest mega wodniste i może by się sprawdziło do gaszenia pragnienia latem, ale cudów oczekiwać nie ma co. Jest niby posmak kawy zbożowej, anwet jakaś goryczka, trochę chmielu, okrutnie niskie wysycenie całkiem niweczy to piwo, bo odkrywa jego biedę, a nie dodaje walorów przynajmniej rześkiego napoju.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Bock
starstarstarstarstar

2014-09-20 23:41:26
Zapach delikatny: chmielowy i słodowy. Wysycenie dość mocne, szybko redukujące się. Smak: słodowy, chmielowy, lekka skórka chlebowa; do tego delikatny karmel, ale piwo nie jest słodkie, a raczej dość wytrawne, słaba goryczka długo pozostaje w ustach. Piwo, jak przystało na '10' jest lekkie, nie słodkie, ale ma w miarę dużo smaku. Mi smakowało.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2014-09-01 21:35:43
Po nalaniu wysoka gęsta piana, jednak szybko opadająca, po 30 sekundach zostaje jedynie mały "wianuszek", barwa karmelowa, bardzo delikatne piwo praktycznie bez goryczki, w smaku jak nie piwo, brakuje jakiejkolwiek wyrazistości, bardzo przeciętne
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Koźlak
starstarstarstarstar

2014-07-06 20:29:59
Aromat głównie słodowy z dominującymi nutami karmelowymi i delikatnymi melanoidynami. Barwa głębokiego rubinu, klarowne. Piana beżowa, średnio i grubo pęcherzykowa, krótkotrwała.
W smaku dość wytrawne, podobnie jak w przypadku aromatu dominują nuty karmelowe i melanoidynowe (przypieczony spód ciasta, skórka chlebowa). Goryczka wyczuwalna, długa, odrobinę ściągająca i zalegająca. Piwo raczej wodniste, ale dzięki temu i niezbyt wysokiemu wysyceniu jest bardzo dobrze pijalne. Trudno napisać cokolwiek więcej na temat tego piwa. Jest zupełnie przeciętne, żadnych większych wad nie znalazłem tak samo jak wybitnych walorów smakowych. Lekkie piwko, dobre na szybkie ochłodzenie w upalne dni.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010