Rohozec Podskalák Světlé Výčepní 10°
Rohozec Podskalák Světlé Výčepní 10°
Rohozec Podskalák Světlé Výčepní 10°
% alk. 4.2
Blg 10.0
8594011530011addbarcode
ulubione: 4
cena: 3,00 zł

Tym razem piwo z czeskiego Pivovar Rohozec w Turnovie. Piwo jasne pełne, pasteryzowane, ze średniowysoką pianą, szybko redukującą się niemal do zera. Barwa jasno złota, piwo klarowne. Wysycenie dwutlenkiem węgla raczej dość niskie. Zapach słodowy, wyczuwalny w zapachu lekki kwasek. Smak klasycznie pilsowy - umiarkowana słodowość w zwarciu z charakterystyczną dla Czechów lekką goryczką. Lekko słodkawe.
Dodał: doktor_piwo - 2013-06-21 12:34:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,08 / ilość: 36
Goście 6,76 / ilość: 17
średnia 6,3/10 / ilość: 53

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-08-27 16:14:47
Ciemne złoto. Klar. Piana porządna. Przełamana biel. Firankuje.
Masełko. Słód. Trochę chmielu.
W smaku czysty, słodowy profil. Doprawiony stonowaną goryczką.
Porządne czeskie piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-16 00:37:46
Wygląd: kolor starego złota, ciemne jak na desitkę, ładna piana, ale niezbyt trwała, lacing znikomy
Zapach: pachnie czesko, czyli jakimiś herbatnikami, tostem, do tego mocno chmielowo, aromatycznie
Smak: Pełne jak niejeden nasz koncerniak ;) czyli lekkie piwo, fajnie słodowe, ciastkowo, z jakąś nutą karmelową, przyzwoicie nachmielone, naprawdę przyzwoicie, aż się chmielem odbija, goryczka delikatna, ale wyraźna. Ok.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2018-06-14 16:23:26
Kremowa, obfita czapa piany o strukturze drobno-pęcherzykowej. Utrzymująca się lecz średnio dziurawiąca. Piękny, gruby, obfity lacing w postaci licznych falbanek-firanek zdobi szkło. W aromacie za dużo się nie dzieje. Jest czysto z delikatnym powiewem zbożowym po zamieszaniu oraz lekkimi kwiatami po nieco wyższej temperaturze... W smaku za to jak Rohozec. Trzyma poziom i tym razem. Jak na 10° jest obłędnie głębokie i treściwe. Mianowicie zbożowe akcenty dopełnione bardzo dobrą \"Rohozcową goryczką\" może nieco delikatnie zalegającą - mi to nie przeszkadza absolutnie. Pijalne bardzo, rześkie i orzeźwiające. Nie rozumiem niskich ocen a tym bardziej tego Pana pode mną... No cóż każdy ma swój smak, swoją skalę... ;)
Wysycenie: nisko-średnie
Warka do: 04.09.2018r
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2018-10-16 00:41:55
Czesi z reguły podają pełny skład, czyli to, czego nie robią Polacy, np. przeciwutleniacze, czyli np. podają w składzie: antyoksydant kwas askorbinowy, chodzi o witaminę C w skrócie, ale ktoś może to odczytać: o k***a, chemia ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-03-03 23:39:33
Piana bielutka, drobnoziarnista, marnej jakości, brak lacingu, otacza tylko cieniutkim wianuszkiem szklanki szkła, lecz bardzo szybko się dziurawi. Barwa ładna bursztynowa, piwo jest klarowne i przejrzyste, nie zmętnione. W zapachu mocno słodowe z chemicznymi akcentami, nie zachęca do degustacji. W smaku chemiczna goryczka atakuje podniebienie, kontra słodowa również nie smakuje naturalnie, typowa natrętna landryna, obrzydlistwo, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel zwykły srebrny, etykieta prosta z logiem browaru w centralnym punkcie, inna niż w serwisie w czarnej kolorystyce. Kolejny Rohozec i kiedy myślałem, że gorzej już być nie może, przyszedł czas na podskalaka...chemiczny badziew, samo picie męczy niewiarygodnie, podziwiam ludzi którym ten piwopodobny wyrób smakował. Ja po prostu nie lubię wyrzucać pieniędzy w błoto, a zakup tej czeskiej imitacji piwa na pewno tym był. Już sam skład odstrasza zaskakującą ilością chemii, chyba tylko dlatego, że piłem w życiu dosłownie parę piw gorszych dam 2.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 2, zapach: 2, wygląd: 2 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010