Rockmill Oblivion
Rockmill Oblivion
Rockmill Oblivion
% alk. 10.0
Blg 23.0
5906874027394addbarcode

Uwarzone przez Browar Rockmill.
Przedstawiamy Oblivion, Imperial Baltic Porter, 10% ABV, 23blg. Piwo dolnej fermentacji, o bardzo bogatym smaku i aromacie. Nuty czekolady, pralin, wiśni, pełnia w smaku oraz gładkość od użytych płatków owsianych.
I tak tak, szykujemy dwie różne wersje BA.
Premiera podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa (24-26 maja 2018).
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-05-20 09:23:03

oceny Oceny

Użytkownicy 7,25 / ilość: 4
Goście 3 / ilość: 1
średnia 6,4/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-06-01 22:41:51
Piana żadna, beżowa, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty palone, kawa oraz czekolada, trochę karmelu i prażonego akcentu, ciut suszonych owoców, orzechów, minimalna alkoholowa woń. W smaku słodkie, deserowe z dużą dawką karmelu i czekolady, mniej kawy oraz efektów palonych, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, gęsta i oleista faktura, dobrze zamaskowany alkohol, subtelnie rozgrzewający przełyk, sporo ciała, suszony owoc na finiszu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta świetnie wykonana graficznie, lecz dość ubogo opisana. Warka 01.06.2020. Leżakowane około roku, degustowane w dzień daty spożycia. Chyba nic więcej się tutaj ułożyć już nie mogło. Trochę jednowymiarowy imperialny bałtyk o deserowym profilu. Na plus gęsta struktura i dużo ciała, na minus zbyt wiele karmelu, czekolady, a za mało głębi palonego i prażonego charakteru. Generalnie jak na leżak to nic specjalnego, do wypicia i szybkiego zapomnienia, może wersja BA byłaby lepsza... Ode mnie 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-08-22 18:20:34
Oko: kolor brunatny, wpadający w czerń. Piana beżowa, średnio wysoka, gęsta, niezbyt trwała, ale zostawia solidny ślad na szkle.
Nos: z butelki typowo porter bałtycki, mocno przypieczona skorka chleba, czekolada i kawa, palone zboże. Ze szkła oprócz typowych nut porterowych, doszło jeszcze trochę nut owocowych. Alkoholu nie czuć.
Smak: dość gęste, gładkie, pół wytrawne z kwaskowym finiszem. Likier kawowo-czekoladowy, skórka pumpernikiel, na finiszu lekko kwaśna wiśnia, która z czasem narasta. Alkoholowej nuty nie ma, po kilku łykach jedynie delikatne szczypanie w język.
Nie ma znacznych walorów degustacyjnych, ale przyjemnie się pije.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
rolu
starstarstarstarstar

2018-07-11 20:01:36
Bardzo dziwne piwo. Kolor piękny, w zapachu też wszystko się zgadza ale nie ma to żadnego przełożenia na smak. Nie ma on nic wspólnego z innymi imperialnymi porterami, które piłem. Gdzieś w tle pojawia się kwaskowość. Może trafiłem na jakiś trefny egzemplarz.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 4, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010