Rockmill Illusion
Rockmill Illusion
Rockmill Illusion
% alk. 12.0
Blg 28.0
5906874027318addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Rockmill.
Illusion, 28blg, 12% ABV, Imperial Stout with Cocoa Nibs & Coconut. Gęste, oleiste, w smaku i aromacie belgijskie czekoladki wzbogacone o ziarno kakaowca oraz kokosa. Całość to płynna pralina, czyli to co lubimy najbardziej. Oczywiście część piwa trafiła do beczek po Bourbonie.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-02-16 07:08:07

oceny Oceny

Użytkownicy 8,3 / ilość: 10
Goście 9,5 / ilość: 2
średnia 8,5/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2020-11-28 06:12:26
Czarne. Bariera dla światła. Piana w postaci beżowego atolu.
W aromacie czekolada, kawa, praliny. Odrobina alkoholu i sosu sojowego.
Gęste, lekko musujące. Słodkie.
W smaku gorzka czekolada, kawa. W przeciwwadze trochę goryczki i paloności.
Rozgrzewanie od alkoholu. Wraz z utratą wysycenia piwo robi się coraz gładsze.
Mocny i bogaty ris.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-02-01 21:37:41
Piana praktycznie zerowa, beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dziurawiąca się momentalnie po, przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieprzejrzyste i nieklarowne, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty czekolady deserowej, kakao, bardzo mało deklarowanego kokosa, karmel, trochę suszonych owoców, lukrecja, subtelna paloność. W smaku bardzo słodkie, na granicy ulepkowatości, słodka czekolada, słodkie kakao, słodki karmel, trochę dużo tej słodyczy... gęsta i oleista faktura, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, bardzo dobrze zamaskowany alkohol, przyjemnie rozgrzewa przełyk, czuję więcej lukrecji niż kokosa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta z elementami odblaskowymi, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 31.01.2020. Leżakowane około roku, degustowane dzień po terminie przydatności. Ułożony leżak, alkohol elegancko ukryty, po ogrzaniu ujawniają się kolejne aromaty. Bardzo słodki imperialny stout, mocno czekoladowy i kawowy, gesty i treściwy. Bardziej smakował mi Black Noble, tutaj zabrakło kontry tej słodyczy... I w sumie jak już mam marudzić to zdecydowanie za mało kokosa... 8 ze sporym minusem to moja ocena. Piwo do powolnej degustacji na zimowy wieczór.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-12-30 22:44:35
Aromat niezbyt intensywny, dość płaski, nikły. Troszkę pralinki, czekoladki, kakao, marcepan, może wanilia. Całośc jednak na prawdę mało intensywna.

Ciemnobrązowe, brunatne, klarowne o praktycznie zerowej pianie. Warstewka kilku milimetrowa opada szybko, wraz z syczącym dźwiękem. Słabo.

W smaku za to o wiele lepiej niż w aromacie. Piwo jest słodkie, deserowe i na prawdę intensywnie czekoladowo kakaowe. Goryczka przy tym jest niska, alkohol bardzo ładnie ukryty, bardzo delikatnie rozgrzewa w przełyku w stylu czekoladowego słodkiego likieru. Piwo pozostawia długi czekoladowo kawowy aftertaste.

Patrząc na etykietę i sugerując się ekstraktem oraz dodatkami można mieć duże oczekiwania. Tymczasem aromat rozczarowuje. Jest nikły, mało wyrazisty, w typie belgijskich pralin i nic poza tym. Smak zaś to mega intensywne doznania czekoladowe. Jest słodko, czekoladowo, kakaowo, gęsto, oleiście. Goryczka znikoma, a finish i aftertaste to znów długi czekoladowo kakaowy posmak.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-04-29 05:28:36
Wygląd typowo risowy. Myślałem, że przez kokosa piana będzie nieobecna, ale jest w formie typowej dla stylu.
Aromat przyjemny: wiśnie, kokos, alkohol likierowy. Wanilia?
W smaku wita słodycz. A pierwszego łyka żegna mocna gorzka czekolada z paloną kawą. Co pomiędzy? Jakaś taka pralina z nutą kokosa. Alkohol manifestuje się wyłącznie rozgrzewaniem. Wysycenie niskie. Gładkość i aksamit. Ale i gęstość, oleistość. Zacne piwo.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010