Rockmill Episode 10 Rauchbock
Rockmill Episode 10 Rauchbock
Rockmill Episode 10 Rauchbock
% alk. 6.5
Blg 16.0
5906874027264addbarcode

Uwarzone przez Browar Rockmill.
Wszyscy na to czekali, dopytywali kiedy, kiedy, kiedy... Przy warzeniu tego piwa cofnęliśmy się do 6 grudnia 2012 roku :) Więc oficjalnie ogłaszamy Episode 10: Rauchbock, 16blg, 6,5% ABV. Koźlak warzony z udziałem słodu wędzonego, nadającego mu aromat ogniska, dymu, wędzonych śliwek, pełny w smaku oraz słodowy.
Premiera 5 stycznia 2018 roku.
{opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-01-10 10:10:53

oceny Oceny

Użytkownicy 7,46 / ilość: 13
Goście 9 / ilość: 2
średnia 7,67/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-06-26 20:24:42
zapach wędzonka, dym, wysycenie średnie, w smaku czuć wędzonkę, karmel, słodkie, pełne, gładkie, gorycz średnia-, chlebowa, przypieczona skórka, lekko kwasowa, wędzony a nawet trochę risowy aftertase, ogólnie dobre, narobiło mi ochoty na taką wędzoną kiełbe z dziczyzny xd
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-03-11 19:49:18
Wygląd: kolor miedziany, ale przez znaczne zmętnienie wydaje się być ciemniejsze, piana znikoma, na alibi, ale drobna.
Aromat: Słodki, śliwkowy, wędzony, serowy, rybny, ale nie urywa niczego.
Smak: Słodki, owocowy (głównie śliwkowy), piwo niezbyt pełne, raczej wodniste, ale ratuje je wędzoność, ogniskowa, wędliniarska ? tylko, że to trochę wołanie na puszczy, bo samo piwo niczego więcej nie oferuje, jest wyjątkowo alkoholowe jak na raptem 6,5%, zbyt wysycone. Nie obstawiałem, że będzie miało start do Schlenkerli, ale chyba się jednak trochę rozczarowałem. Goryczkę ma mieć 3/6 a nie czuję jej zbytnio, ale w rachbocku jej nie oczekiwałem
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-02-21 22:09:25
Aromat słodowy, wędzony, słodki i jak to w przypadku koźlaków bywa - sprawiający wrażenie pełnego, treściwego piwa. Przypalony karmel, wyraźne nuty chlebowe, melanoidynowe, oscypkowa wędzonka oraz subtelna przyprawowość.

Piwo o brązowej barwie, klarowne. Piana średnioobfita, w kolorze ecru. Zbudowana z drobnej wielkości bąbelków. Opada jednak w szybkim tempie do bardzo cieniutkiej warstewki.

Bardzo gładkie, średnio-nisko nasycone dwutlenkiem węgla. Pół-słodkie, treściwe. Wyraźna podbudowa słodowa - przypiekane tosty, karmel, pumpernikiel. Wędzonka uzupełnia całość. W żadnym wypadku nie przytłacza. W tle suszone figi. Goryczka - średnia. Przyjemnie kontrująca pełnię i słodowość piwa wraz z lekko kwaskowym finishem. Aftertaste - ku memu zaskoczeniu w pewnym sensie czekoladowo - kawowy.

Fantastyczne piwo. Paradoksalnie o wiele bardziej zaskakujące i ciekawe niż kolejne single hopy czy IPY od Rockmilla. Klasyczny wędzony koźlak w świetnym stylu. Budzący kojarzenia ze Schlenkerlą a to już pochwała najwyższych lotów jeśli chodzi o taki styl (tam też były pewnego rodzaju nuty czekoladowo kawowe w smaku). Gorąco polecam.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 6 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-02-15 22:37:57
Barwa Ciemno-Miedziana Delikatnie Zmętnione w Aromacie Wędzona Śliwka Trochę Dymu Ogniskowego Są Też Nuty Karmelowe i Chlebowe w Smaku Wędzona Śliwka Suszone Owoce Karmel Przypieczona Skórka Chlebowa Goryczka Niska Dobry Przedstawiciel Swojego Gatunku Idealny Na Zimne Wieczory.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010