Rockmill Episode 1 Hoppy Witbier
Rockmill Episode 1 Hoppy Witbier
Rockmill Episode 1 Hoppy Witbier
% alk. 5.0
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Browar Rockmill.
Rozpoczynamy serię Beer Wars, w której pojawią się piwa wyjątkowe, warzone tylko jeden raz! Piwa te powstają w naszych głowach w toku wewnętrznych piwnych wojen w Rockmillu. Każdy Episode to inne unikalne piwo. Rozpoczynamy od: Episode 1: Hoppy Witbier. Belgijskie piwo pszeniczne nachmielone: Citra,Galaxy, Mosaic i Chinook. Smak i aromat wzbogaciliśmy porcją kolendry indyjskiej oraz świeżymi skórkami z pomarańczy i cytryn, uzyskanymi ze 140kg cytrusów.
Premiera odbyła się 18 sierpnia 2017.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-09-10 08:01:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 8 / ilość: 1
średnia 8/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-09-19 22:01:27
Aromat owocowy, orzeźwiający i lekki. Czyli taki jak w Witbierze być powinien. Czuć wyraźne owocowe akcenty pochodzące od chmielu - cytrusy, troszkę melona i owoców tropikalnych. W tle - kolendra, skórka gorzkiej pomarańczy a nawet aromat drożdżowy i pszeniczny/pszenny.

Piwo o wzorowej prezencji jak na Witbiera. Jasne, żółte, opalizujące piwo które pod światło jest wręcz jeszcze jaśniejsze i słomkowe. Zmętnione w równomierny sposób, ze średnio obfitą białą pianą, która jednak opada dość szybko i to do bardzo cienkiej warstewki. Początkowo zbudowana z drobnych i średnich bąbelków, po opadnięciu zostawia jednak grubo pęcherzykowy kożuszek i delikatny pierścień przy ściankach szkła.

W smaku - bardzo przyjemnie owocowe. Początkowo czuć intensywną, cierpką i gorzkawą nutę albedo i skórek cytrusowych. Z czasem ustępuje ona miejsca chmielowym posmakom melona i mango tworząc słodki finish i aftertaste. Wyraźnie czuć chmiel, który również daje o sobie znać w postaci przyjemnej, fajnie pasującej goryczki o średnio niskim stopniu intensywności, jednak znacznie wyższym niż w klasycznych witbierach. Poza tym - gładkie, średnio nasycone dwutlenkiem węgla, pół-słodkie, z przyjemnym pszenicznym ciałem i delikatną kwaskowatością.

Super piwko, bardzo dobrze podkręcona receptura klasycznego witbiera o intensywniejszą goryczkę i owocowe akcenty pochodzące od chmielu. Jeśli miałbym to piwo z czymś porównać to bez wątpienia będzie to Król Lata / Viva la Wita z Pinty.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010