Rockmill & Bytów Imperial Porter R
Rockmill & Bytów Imperial Porter R
Rockmill & Bytów Imperial Porter R
5905669632881addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone w kooperacji przez Browar Rockmill i Bytów Browar Kaszubski.
Imperial Porter R Vanilla. Podstawową wersję Porteru wzbogaciliśmy o jeden z naszych ulubionych dodatków, czyli wanilię Madagascar Bourbon. Dzięki temu uzyskaliśmy waniliowy deser w płynie rozszerzony o nuty czekoladowe, kawowe oraz śliwek i rodzynek.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-17 10:42:02

oceny Oceny

Użytkownicy 7,8 / ilość: 5
Goście 9 / ilość: 1
średnia 8/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-03-21 23:48:06
Piana beżowa drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieprzejrzyste i nieklarowne, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty palone, kawowe oraz czekoladowe akcenty, prażoność, subtelny waniliowy aromat, trochę lukrecji. W smaku dominuje paloność, deserowa czekolada, jest mniej kawy, orzechy, ciekawy kwaskowy finisz, goryczka adekwatna do stylu, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, oleista faktura, wanilia przez chwilę gości na podniebieniu, a potem zanika, sporo ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny czarny, etykieta elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 22.03.2020. Leżakowane prawie dwa lata, elegancko ułożony porter. Pełny i klimatyczny, choć nie różni się znacznie od wersji podstawowej, dodatek wanilii jest praktycznie niewyczuwalny. Ode mnie dostaje 8 z małym minusem za może trochę zbyt nadmierną kwaskowość na finiszu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2020-02-09 16:00:32
Ciekawy porter z kooperacji w ciemnej etykiecie z wielkim R na widoku. W zapachu wanilia, lekka słodowość i paloność. Niskie nasycenie gazem. Piwo ciemne w smaku lekko słodkie i goryczowe. Alkohol minimalnie wyczuwalny i nie dominuje smaku czy bogactwa smaku, który występuje w porterach.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-11-11 17:31:10
Oko: czerń z refleksami rubinowymi. Piana ciemnobeżowa, gęsta, trwała, zostawia silny ślad na szkle.
Nos: z butelki bardziej przypomina Imperialny Stout z mocno uwypukloną wanilią, ze szkła rasowy porter bałtycki 9palone słody plus skorka przypalona pumpernikla, nuta śliwki) plus wanilia. Ładny, wyraźny, przyjemny. Zero nuty alkoholowej.
Smak: gęste, gładkie w ustach, wysycenie wysokie jak na styl, lekko szczypie w język. Rasowy porter bałtycki z posmakiem waniliowym na finiszu, brak nieco goryczki palonej.
Aromat lepszy od smaku, ale ogólnie dobry przykład srogiego polskiego bałtyckiego porteru.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-06-27 05:36:02
Brunatne nieprzejrzyste. Piana skromna, jasno brązowa. Szybko redukuje się do atolu. Krążkuje. Przechylając szkło na ściankach widać brązowy film.
W aromacie gorzka czekolada i praliny.
W smaku dominuje gorzka czekolada z wanilią, kawa z mlekiem i cukierki kukułki. Gorycz od czekolady stanowi główny wątek smaku i utrzymuje się cały czas, aż do posmaku, gdzie łączy się z lekką palonością. Delikatny kawowy kwasek. Przyjemne rozgrzewanie. Zbalansowane smaki gorzkie i palone ze słodyczą. Znakomity porter.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010