Rochefort Trappistes 8
Rochefort Trappistes 8
Rochefort Trappistes 8
% alk. 9.2
5412858000081addbarcode
ulubione: 3
cena: 12,90 zł

Wszystkie piwa Rochefort są piwami ciemnymi, górnej fermentacji. Warzeniem piwa zajmuje się 5 z 20 mnichów opactwa Notre Dame de Saint Remy w Rochefort. Rochefort 8 ma mahoniową barwę, delikatną i trwałą pianę. Aromaty delikatne i bardzo zrównoważone. Korzenny i ostry w pierwszej chwili smak ustępuje, by ukazać aromaty czekoladowe i karmelowe.
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-07-04 13:42:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,32 / ilość: 19
Goście 8,27 / ilość: 11
średnia 7,67/10 / ilość: 30

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2020-02-25 22:05:13
Oko: ciemna miedź. Piana beżowa wysoka, gęsta, drobnoziarnista, szybko zanika z sykiem pękających pęcherzyków.
Nos: aromat delikatny, drożdżowy, suszone owoce, winny.
Smak: biszkopt, kandyzowane suszone owoce, po chwili wytrawność, przyprawowość i delikatna kwaskowość od drożdży, finisz wytrawny, nieco garbnikowy i mocno przyprawowy. Alkohol ułożony. Poprawny smak, ale niezbyt intensywny.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-02-24 01:46:39
Wygląd: ciemniejsze od 6, miedziane, również delikatnie zmętnione, podobna piana
Zapach: przyprawowość, suszone ciemne owoce, powidło śliwkowe, delikatna kawa zbożowa, bardzo fajny owoc róży
Smak: Bałem się, że one wszystkie będą tak wyżyłowanie odfermentowane jak 6, ale nie, to ma jak na Belga, przyzwoite ciało, tylko że ciut mniej się w nim dzieje niż w 6 ;) tu też czuć te nuty czekoladowe, ale one już tak nie zaskakują, bo piwo ma więcej ciemnych elementów, chociażby dochodzi kawa zbożowa, wydaje mi się, że jest mnie owocowe od 6, ale może to dla tego, że jest więcej słodowych smaków, 6 jednak była mocno wytrawna, jest karmelowość, toffi - ze względu na taki mleczno-maślaną nutę, , cukier kandyzowany, trzcinowy, biszkopt, herbatniki, mocna przyprawowość. Piwo ma 9,2% i alkoholu nie czuć tak jak w 6 gdzie było tylko 7,5, więc wybrąłbym je, ale najchętniej to połączyłbym moce jednego i drugiego, czyli bogatość 6 i pełnię 8. Termin do 09.2022.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-02-27 20:20:43
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza brunatna, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty przyprawowe, fenolowe klimaty, doza drożdżowych aromatów, skórka chlebowa, karmel, podbudowa słodowa. W smaku przyprawy dominują na podniebieniu, alkohol jak na taki woltaż jest bardzo dobrze zamaskowany, goryczka adekwatna do stylu, niezła kontra kwaskowa, fenolowość i ciasteczka, taka sobie treściwość, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny tylko dla tego piwa, etykieta w beżowej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie. Warka 10.01.2023. Solidny Belgian Strong Ale, aczkolwiek jak na tą cenę spodziewałem się czegoś bardziej aromatycznego. Piwo jest dość jednolite i płytkie w smaku... Przyprawy i fenole są na swoim miejscu, ale w niezadowalających mnie ilościach. Stosunek jakość do ceny doprawdy przeciętny... Taki że mogę zaproponować maksymalnie 6 z plusem, a szkoda bo nastawiałem się na petardę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-09-30 06:34:10
Ciemno bursztynowe, mętne. Jak to belgia: mocny gaz z refermentacji skutkuje dużą ilością jakościowo dobrej piany. W kolorze nie do końca białym. Konsystencja ubitego białka. Nieźle znaczy szkło.
Aromat owocowy z akcentami słodowymi (słód, zboże, chleb). Zapowiada słodycz. Czuć odrobinę alkoholu.
Wysycenie średnie (dobrze że część poszła w pianę). W smaku słodycz, drożdżowość i owoce (morele, brzoskwinie, figi, rodzynki). Także cierpkość i kojarzące się z koźlakiem smaki melanoidynowe. Alkohol ukryty po mistrzowsku, a jednocześnie rozgrzewa. Goryczka niska. Nie jest wodniste. Gorzko słodkie z przewagą tego drugiego bieguna. Wyśmienite piwo.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010