Riedenburger Historisches Emmerbier
Riedenburger Historisches Emmerbier
Riedenburger Historisches Emmerbier
% alk. 5.1
Blg 12.8
brak koduaddbarcode
cena: 10,80 zł

Warzone przez niemiecki Brauhaus Riedenburger z miasta Riedenburg. Jest to biopiwo, warzone z ekologicznych upraw własnych browaru, niepasteryzowane i niefiltrowane.
Zwane jest historycznym, ponieważ do jego uwarzenia użyto słodu z pradawnego zboża, Emmer. Oprócz tego: słód jęczmienny, orkiszowy, pszeniczny, chmiel i drożdże.
Barwa brązowa, mocno mętna, na dnie butelki duża ilość drożdży. Piana po nalaniu dosyć wysoka, w kolorze łamanej bieli. Tworzą ją średnie i drobne pęcherze, dosyć szybko opada do średniej wysokości kożucha, z grubszym pierścieniem. Aromat intensywny, drożdże, dobrze łączą się z karmelem i nutami chlebowymi, nie brakuje również lekkiego akcentu piwnicznego, a nawet nuty laktozowej. W smaku również bardzo bogate, mocny posmak drożdżowo-zbożowy, do tego lekka słodkość, nuty karmelowo-chlebowe, żyto i znów wyczuwalna laktoza. Wysycenie średnio-niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-07-21 11:44:14

oceny Oceny

Użytkownicy 8,33 / ilość: 3
Goście 9 / ilość: 2
średnia8,6 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-08-07 17:40:03
Ciekawe piwo uwarzone w ciekawy sposób.Drogie, aczkolwiek warte swojej ceny, zapłaciłem za nie 10zł.Bardzo bogate w smaku i aromacie.Odnalazłem w nim coś czego szukałem bardzo długo, mianowicie na początku mojej przygody z piwem piłem Koźlika z Browaru Lwówek, piwo było dobre, i miało jedną bardzo charakterystyczną nutą, mianowicie coś podobnego do lekko maślanego smaku, głównie kojarzącego mi się z serem typu Camembert / Brie.Tutaj właśnie doszukałem się czegoś podobnego.Karmel, chlebowość, słodkie nuty maślane, laktoza.Delikatne a zarazem bogate w smaku.Warte polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.