Riedenburger Hefe-Weizen Michaeli Dunkel
Riedenburger Hefe-Weizen Michaeli Dunkel
Riedenburger Hefe-Weizen Michaeli Dunkel
% alk. 5.2
Blg 12.8
brak koduaddbarcode
cena: 7,70 zł

Ciemne piwo pszeniczne, uwarzone w Brauhaus Riedenburger, z miasta Riedenburg. Jest to biopiwo, warzone z ekologicznych upraw własnych browaru. Naklejka importera informuje, iż mamy do czynienia z niepasteryzowanym i niefiltrowanym piwem ciemnym, dojrzewającym w butelce. Możemy się spodziewać mocno korzennego smaku i goździkowego aromatu.

W składzie bez konkretów: woda, słód jęczmienny i pszeniczny, chmiel oraz
drożdże.
Barwa miedziana, ciemna i lekko zmętniona. Piana jasno-kremowa, obfita, wysoka na około trzy centymetry po nalaniu. Tworzą ją drobne oraz średnie pęcherze. Ładnie zdobi szkło i długo utrzymuje się jako nieprzerwana, centymetrowa warstewka. Zapach bardzo intensywny, banan w połączeniu z nutami kwiatowymi, lekką słodyczą i akcentami pszenicznymi. W smaku treściwe, słodycz dobrze współgra z nachodzącą na nią kwaskowością, wyraźne nuty bananowo-kwiatowe oraz intensywny smak pszeniczny, podkreślony łagodnym posmakiem karmelu. Wysycenie dosyć wysokie, pasujące do tego typu piwa.
Dodał: Stacher93 - 2014-07-29 14:25:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 2
Goście 7,5 / ilość: 2
średnia 8/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
bibosz
starstarstarstarstar

2014-08-28 14:12:37
Piwo bardzo smaczne i bardzo pijalne.
W moim zapach nie był bardzo intensywny, ale przyjemny. Głównie aromat bananowy i lekko winne, owocowe akcenty.
W smaku wytrawne, owocowe i orzeźwiające. Wyczuwalne nuty karmelowe, goryczka niska ale zalegająca. Duże wysycenie lekko szczypie w język i pozostawia przyjemne uczucie w ustach.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-06 17:32:16
Lubię piwa pszeniczne, aczkolwiek dunkelweizeny już trochę mniej.Dzięki takim piwom jak to i np. Weihenstephaner Dunkel Weizen, co raz bardziej przekonuje się do tego gatunku.Dla mnie oba te piwa są wzorem, jak powinno smakować ciemne piwo pszeniczne.Znakomita, wysoka i trwała piana.Świetny, bogaty i silny aromat.W smaku znakomicie połączone nuty piwa pszenicznego z tymi z ciemnego piwa.Nie ma do czego się przyczepić.Chętnie wypiłbym jeszcze raz to piwo.Dałem za nie jakieś 7,5 zł ale zdecydowanie jest warte swojej ceny.Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010