Revolta West Coast AIPA
Revolta West Coast AIPA
Revolta West Coast AIPA
% alk. 5.8
Blg 14.2
IBU 64
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 6,99 zł

Piwo uwarzone przez Browar Revolta z Rzeszowa w Browarze Zodiak z miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia (powiat kolski, województwo wielkopolskie). West Coast AIPA to drugie piwo z Browaru Revolta. Oficjalna premiera tego piwa odbyła się 8 sierpnia 2015 roku.

West Coast AIPA jest piwem o szerokim wachlarzu aromatów amerykańskich chmieli. To piwo lekkie a jednocześnie pełne w smaku, finiszujące intensywną goryczką.

Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane
Skład: woda, słody (pilzneński, Caraamber®), chmiele (Warrior, Simcoe®, Amarillo, Citra), drożdże US-05
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2015-08-12 17:16:04

oceny Oceny

Użytkownicy 6,91 / ilość: 11
Goście 8 / ilość: 15
średnia 7,54/10 / ilość: 26

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-09-08 01:02:58
Barwa: Złota, delikatnie zamglona.

Piana: W kolorze białym, ponad centymetr wysokości po przelaniu do szklanki. Złożona głównie z drobnych i średnich pęcherzy, patrząc od góry widać też dużą ilość grubszych bąbli. Początkowo piana wydaje się trwała, nie dziurawi się i zostaje na dłużej w stadium, które wyżej opisałem. Z czasem ogranicza się do obręczy i minimalnej warstewki z rzadko występującymi wysepkami. Zdobi szkło zostawiając na nim paski, które są dość cienkie i w miarę trwałe.

Aromat: Średnio-intensywny, połączenie słodkich owoców tropikalnych i brzoskwiń z lekkim słodowym podłożem, subtelną wonią kwiatową i niestety - wyczuwalnym diacetylem. Całość nie prezentuje się najgorzej, aczkolwiek nie zapowiada to szału w smaku. Brak wyczuwalnych cytrusów, akordów żywicznych i leśnych. Aromat przyjemny, lecz lekko monotonny i płaski.

Smak: Dość pusty, polegający na błyskawicznie pojawiającej się długiej, intensywnej i zalegającej goryczce. Ciężko powiedzieć jaki profil ma ta goryczka, jest łodygowa i trochę pusta. Przed nią w piwie nie dzieje się wiele, brakuje podłoża słodowego i wspomnianych w aromacie akcentów owocowych. W gruncie rzeczy goryczka ta nie jest bardzo intensywna, jednak przy zerowej podbudowie i ubogim profilu smakowym, wydaje się bardzo silna. Oprócz niej w smaku nie dzieje się zbyt wiele. Piwo, mimo, że nie jest złożone w smaku, nie należy do łatwo-pijalnych.

Nasycenie: Dość niskie, prawidłowe dla stylu.

Komentarz: Pierwsze piwo z tego browaru i niestety wtopa jak dla mnie. Liczyłem na coś ciekawego, wyszło baaardzo przeciętnie. Zabrakło jakiegokolwiek podłoża słodowego i akcentów tropikalnych/cytrusowych/żywicznych. Była tylko i wyłącznie pustawa goryczka. Do tego diacetyl w aromacie. Zastanawiają mnie dobre opinie na temat tego piwa. Chociaż czytając więcej wypowiedzi, pojawiają się bardzo zróżnicowane odczucia. Dla mnie to słaba interpretacja West Coast AIPA.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-08-24 23:30:41
Osobiście na chwilę obecną kupując West Coast IPA będę musiał porównywać każde piwo do Califii od Trzech kumpli które było dla mnie bombą, dlatego oczekiwania będę miał duże. Revolta mnie nie zawiodła, smakowo była bardzo intensywna, goryczka mocna, długotrwała, intensywny chmiel współgrający ze słodem. Piwo jak najbardziej pijalne, ale spodziewałem się wyraźniejszego aromatu i lepszej piany.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-08-11 17:04:39
Kapitalne piwo, jest klarowne i zadziwiająco lekkie jak na IPA, 5,8% jest w sam raz na te upały:)
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010