zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Revolta Vermont IPA
Revolta Vermont IPA
Revolta Vermont IPA
% alk. 6.0
Blg 15.0
5900470051005addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Revolta.
Piwo w stylu Vermont IPA.
Jego premiera, podobnie jak Witbiera, odbyła się podczas Chmielaków 2017 z Krasnystawie w dniach 18-20 sierpnia 2017.
Dodał: Barcelonismo - 2018-10-20 08:28:03

oceny Oceny

Użytkownicy 6,45 / ilość: 20
Goście 5,75 / ilość: 4
średnia 6,33/10 / ilość: 24

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-06-06 20:13:52
zapach masło / utlenienie, biszkopty, słodowy, wysycenie średnie-, w smaku dużo karmelu, diacetyl, minimalnie, owocowe, gorycz ziołowa, mocno zalegająca, nieprzyjemna, karmelowy aftertase, ogólnie gówno, nie ma nic wspólnego ze stylem, cena 6,29zł
awatar
wojtaswb2
starstarstarstarstar

2019-03-05 20:51:47
Nie wiem, gdzie podziała się zapowiadana soczystość i owocowość. Fakt, że piwo jest gładkie za sprawą płatków owsianych. Wysycenie odpowiednie, pijalność wysoka, bo goryczka wyraźna, ale nie narzucająca się i nie zalega.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-02-26 10:14:40
W aromacie dominują nuty żywiczno sosnowe, oraz wyraźna podbudowa słodowa. Ciasteczkowa, biszkoptowa, nawet lekko karmelowa. Mam wrażenie że jest też obecny di-acetyl w postaci lekko maślanego aromatu. No cienko.

Piwo ciemne, bure, zmętnione o miedzianej, ciemnawej barwie. Piana średnio obfita, drobnopęcherzykowa i w średnim tempie opadająca do cienkiej warstewki. Znów cienko - za ciemne i za bure jak na Vermont IPA.

W smaku - w zasadzie powtórka z aromatu. Wyraźna podbudowa słodowa, nuty ciasteczkowe, słodowe. Żywiczno sosnowy posmak chmielu i delikatny cytrus w tle. Goryczka trochę tępa, średnio niska. Wysycenie CO2 - niskie, ale wyczuwalne.

Bardzo mało zapowiadanej na etykiecie egzotyki i soczkowatości. Piwo o profilu słodowym, biszkoptowym, a nawet lekko karmelowym z aromatami i smakami chmielowymi, które w tym wypadku nie dają o sobie znać w postaci słodkich, dojrzałych owoców a raczej nut żywiczno sosnowych. Tępa, choć niska goryczka, zbyt pełne, słodowe i mało aromatyczne piwo by nazywać się Vermontem. Słabiutko.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-12-06 22:12:23
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu przede wszystkim nuty żywiczne, dalej karmelowe klimaty, mniej soczkowości i owocowości, nie są to jakieś bardzo wyraziste aromaty, podbudowa słodowa. W smaku jest podobnie, dominuje żywica wraz z karmelem, gęsta tekstura, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, dopiero na drugim planie pojawia się charakterystyczna dla stylu soczkowość, mało zapowiadanej egzotyki, piwo dość ciężkie w odbiorze, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta kolorowa, w miarę dobrze opisana. Warka 19.10.2019. Mocno schowany za żywicą ten Vermont, zabrakło świeżości, soczkowych i egzotycznych aromatów. Nie jest to może całkowicie nieudany wyrób, ale od Revolty na pewno oczekiwałem więcej. Przeciętnej jakości New England IPA, za które mogę zaproponować góra 6 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010