zamknij Zostań patronem na patronite
Revolta Bohema Pils
Revolta Bohema Pils
Revolta Bohema Pils
% alk. 5.2
Blg 12.0
5900470053009addbarcode
ulubione: 1


Bohema pils to mieszanka zapachów i smaków począwszy od ziół, miodów, traw, a skończywszy na owocach. Piwo jest w ustach rześkie, a chmiel Saaz nadaje mu specyficznej goryczki.
Dodał: Shinodin - 2018-12-17 19:06:44

oceny Oceny

Użytkownicy 6,87 / ilość: 15
Goście 8 / ilość: 3
średnia 7,06/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-03-14 23:01:37
Wygląd: kolor słomka, mętne (ktoś mi wytłumaczy, dlaczego Krafcie zawsze robi mętne pilsy?), ładna piana, ok., lacing
Zapach: dziwny, świeży rdest i łopian, zapewne dominuje Marynka,
Smak: piwo jest gładkie, za sprawą niefiltrowania, ale nie oczekuję tego po pilsie, wysycenie zbyt niskie, słodowość taka nijaka trochę, odrobinę chlebowa, lekki posmak tego łopianu i rdestu z jakąś nutą cytrynową, na plus wybitny wręcz diacetyl, dawno nie piłem tak maślanego piwa, co zapewne było celowe. Piwo żadnego pilsa nie przypomina, nie jest rześkie, jest mdłe, a ten łopian jeszcze tę mdłość wzmaga. Ja tu nie czuję goryczki na poziomie 49 IBU, chyba kogoś powaliło, piwo ma minimalną goryczkę, a piję je celowo po czeskiej 11, która w ogóle nie uchodzi za goryczkową. Piwo jest dziwnie miodowe, skąd taka interpretacja stylu? Ja sądzę, że opis tego piwa na etykiecie powstał po tym jak chłopaki już go uwarzyły i trzeba było to wytłumaczyć. Jest to ok lager, pijalny (gdyby go tylko odpowiednio wysycić), o dziwnej chmielowości, ale jednak sporej chmielowości na tle korpo i regionalniaków, ale po pilsa to wolę sięgnąć czeskiego lub niemieckiego, jest lepszy o niebo i najczęściej tańszy. Kolejne polskie podejście nieudane. Chyba powtórzę Ambera, bo to była chyba najlepsza polska wariacja na temat pilsa (najlepszy zdecydowanie był z Trzech Kumpli, ale jednak mocno nie w stylu).
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
GENzo
starstarstarstarstar

2019-03-04 13:27:30
Przypomina mi miodowego lagera. Pilo sie w miare przyjemnie , natomiast w takiej cenie mamy o wiele lepsze piwa. Spodziewałem sie czegoś specialnego po chmielu saaz ,niestety jedyne co czuje to rozczarowanie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2018-12-09 23:17:29
Lekkie piwo przyjemne w smaku. Goryczkowe, ale taka gładka goryczka.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-12-04 22:38:58
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty słodowe, zbożowe aromaty, trawiaste klimaty, chmielowość oraz kwiatowość. W smaku gładkie o zdecydowanym słodowym klimacie, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, przyjemny posmak chmielu Saaz, słabsza kontra kwaskowa, doza kwiatowości, wysoka pijalność, dużo zbożowych posmaków, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta barwna, w miarę dobrze opisana. Warka 18.10.2019. Lekki i orzeźwiający pils w czeskim stylu, to lubię. Nieprzekombinowany, aromatyczny i zawierający to co powinien zawierać solidny pils. Revolta potwierdza tym wyrobem dobrą formę i z chęcią skosztuję ich kolejnych wyrobów. Bohemę pils mogę polecić wszystkim fanom gatunku, ode mnie mocne 7 z dużym plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010