Revolta Bohema Pils
Revolta Bohema Pils
Revolta Bohema Pils
% alk. 5.2
Blg 12.0
5900470053009addbarcode
ulubione: 9

Piwo uwarzone przez Browar Revolta z Rzeszowa.

Pils. Elegancki. Dostojny. Klasyk wśród piw. Czuć od niego słód i szlachetny zapach chmielu Saaz. Nuty trawiasto-ziołowe pochodzące od chmielu przeplatają się nawzajem. Przy Poznaniu okazuje się, iż posiada nienachalną goryczkę skontrolowaną delikatną słodyczą. Nie za niskie, nie za wysokie nasycenie podbudowuje atmosferę. Wejdź do naszego świata.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane
Skład: woda, słody [monachijski (jęczmień), pilzneński (jęczmień)], chmiele (Martynka, Saaz), drożdże
Zalecana temperatura serwowania: 6-8°C
Zalecane szkło: pokal
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Shinodin - 2018-12-17 19:06:44

oceny Oceny

Użytkownicy 6,72 / ilość: 57
Goście 8,38 / ilość: 8
średnia 6,92/10 / ilość: 65

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2020-09-29 22:11:41
Ciekawy pils, również dlatego, że jest relatywnie nisko nachmielony, czego w krafcie jeszcze nie doświadczyłem. Zapach głównie słodowy, nic specjalnego. W smaku dominuje słodowość w postaci ciasteczek owsianych, oraz biszkoptu. Czuć lekką roślinność od chmielu. Goryczka jak wyżej wspominałem jest niższa niż myślałem, ocenił bym ją jaką średnio-niską. Pijalność wysoka.
Zakładam, że piwo nie zapadnie mi w pamięci na dłuższy czas. Mimo wszystko warto spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar

2020-09-11 23:43:16
Smaczny, przyzwoity pils, na pewno lepszy od koncernowych. Jasny bursztyn, złoto. Obfita pianka, drobnopęcherzykowa. Pozostaje pienista obrączka. Występuje lacing. Mam wrażenie, że jest delikatnie nieklarowne (niefiltrowane, więc w sumie by się zgadzało).
W zapachu na pierwszym planie zdecydowanie chmiel i żywica, nuty ziołowe, lekko cytrusowe. Diacetyl jak to w pilsie. Wyraźny słód jęczmienny, trawa.
Czuć goryczkę chmielową, jest ona zdecydowanie przyjemna, przemijająca. Kontrowana lekką słodyczą. Na języku gazuje, fajnie szczypie. Uczucie w ustach jest gładkie, przyjemne. Wyraziste piwo, bardzo pijalne, jest ciekawe i coś się w nim dzieje. Ma się ochotę nalać kolejną butelkę, znajdujący się na niej opis w zasadzie zgadza się z doświadczeniami smakowymi i zapachowymi. Na pewno ponownie sięgnę po Revoltę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Aszcz83
star

2020-05-10 13:47:15
Nie rozumiem ludzi którzy tu oceniają piwa. Ja wiem że gusty są różne, ale większość piw jest krytykowana. A Revolta Bohema pils to bardzo dobre piwo. Naprawdę mogę he polecić każdemu miłośnikowi złotego trunku. Napewno jest sto razy kepsze od wszystkich koncerniaków razem wziętych
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2020-03-29 22:05:05
zapach słaby, lekki kompot, słód, miód, wali żelazem, w tle przebijają cytrusy, wysycenie niskie+, w smaku kompot, słodkie, minimalny karmel, jakieś miodowe akcenty ale nie wiem czy to nie wina utlenienia bo piwo które pije zaraz będzie po dacie, mało ciała, miejscami wodniste, czuć żelazo, minimalne masło w tle, gorycz niska, nijaka, cena 4,00zl
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar
2020-09-11 23:26:04
Czy to na pewno opis tego samego piwa? Nie wyczuwam w nim żadnego kompotu, a tym bardziej żelaza. Jak dla mnie to przyzwoity pils, z pewnością lepszy od koncernowych i uznawanych za legendy tego gatunku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010