Restauracja Regionalna Marysia Szczyrzyckie Pils 14
Restauracja Regionalna Marysia Szczyrzyckie Pils 14
Restauracja Regionalna Marysia Szczyrzyckie Pils 14
% alk. 5.2
Blg 14.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2
cena: 6 zł

Piwo z mikrobrowaru Restauracji Regionalnej „Marysia” należącej do opactwa Cystersów. Piwo jest warzone wg tradycyjnego przepisu. W skład piwa wchodzi woda źródlana, słód, drożdże, oraz chmiel. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane. Piwo, udało mi się dostać dzięki uprzejmości i znajomości ludzi podróżujących w okolicach browaru. Butelkowane wczoraj (tj 26. 05. 2014). Gatunek wg browaru: PILS. Zapach dość mocno chmielowy z lekkimi akcentami słodowymi. Barwa jasno bursztynowa, mętna. Piana początkowo bardzo wysoka gęsta, opada po paru minutach tworząc mały pierścień osadzający się na kuflu. W smaku lekko słodowe z lekką goryczką, alkohol nie jest wyczuwalny (brak informacji o zawartości). Czuć dosłownie świeżość piwa, co naprawdę jest doznaniem wręcz unikatowym patrząc na uginające się w marketach półki.
Dodał: rsj78 - 2014-05-29 10:30:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 5
Goście 8,47 / ilość: 17
średnia8,36 / ilość: 22

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kindi
starstarstarstarstar

2020-08-16 10:13:36
Bardzo niedoceniane piwa ze Szczyrzyca. I \"Marysia\" i \"Gryf\" nigdy nie schodzą poniżej pewnego (dobrego) poziomu. Teraz odrobinę więcej alkoholu (5,4%).
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-11-11 11:30:56
Tyle tu czytam pochwał a mi jakoś to piwo nie podeszło, ma jakiś dziwny posmak którego nie potrafię zdefiniować.
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-01-25 18:48:04
Jedno z lepszych piw jakie pilem (mieszkam od 25 lat w Wiedniu).O kulturze piwowarskiej decyduja wlasnie male,miejscowe browary a nie hainekerowskie giganty piwne robiace piwo na jedna recepte.W Polsce ludzie ciagle wola pic piwo z butelki (to chyba jeszcze trauma z PRL)-prawdziwe piwo pije sie z beczki!!
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-08-11 20:14:31
Zakupione w Szczawnicy w sklepie z piwami regionalnymi. Rzadko piję pilsy, ale tego wziąłem dla odmiany. Jakież zaskoczenie. Piękna piana, którą można kroić nożem, pozostająca pięknie na szkle. Mętne, bursztynowe, a w smaku czuć przede wszystkim świeżość i lekką chmielową goryczkę. Dzięki takim piwom może znów zwrócę się w kierunku pilsów.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.