Redhook Long Hammer IPA
Redhook Long Hammer IPA
Redhook Long Hammer IPA
% alk. 6.2
IBU 44
USA USA
brak koduaddbarcode

Amerykańskie piwo ze stanu Waszyngton, które można kupić między innymi we Włoszech i w Wielkiej Brytanii (butelki 355 ml i puszki). Do warzenia użyto trzech rodzajów słodu (Pale, Caramel, Munich) i trzech odmian chmielu (Alchemy, Cascade, Willamette). Chmielone na zimno odmianą Cascade. Dodam, że na portalu Ratebeer podano wyższą o 0,3% zawartość alkoholu, niż tę z butelki, którą za chwilę otworzę.
Dodał: Borsuk77 - 2017-11-08 08:43:57

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2017-11-08 01:01:39
Moje pierwsze piwo, nie licząc lagerów, zza Wielkiej Wody. Ściślej z miasta, które zasłynęło sceną grunge. Butelka o pojemności 355 ml przypomina napój apteczny lub ewentualnie jakiś sok dla szkrabów. Kapsel browaru z informacją, że ów istnieje od 1981 roku, więc jakby nie patrzeć z czasów początku piwnej rewolty. Szata graficzna przypomina zaś proste motywy indiańskie. Pora więc na opis wrażeń z degustacji trunku, które kumpel przywiózł z północnej Italii (ważność do 17.03.18).

Wygląd - kolor ciemnej słomki, nie do końca klarowne, średnie wysycenie, piana niewysoka, ale zostawia ładne ślady na szkle. Aromat - owoce (nie tylko cytrusy), do tego chlebowa skórka i lekka słoność morskiej bryzy oraz kwiaty. Smak - dominują cytrusy, ale nie niej jest to grapefruit, lecz bardziej limonka, do tego nieco pieprzowych posmaków i delikatna nuta słodowa, w tle skóra chlebowa.

Reasumując - jak na standardy polskich rzemieślników i regionalnych piwowarów piwo może wydawać się, hm?, za mało amerykańskie. Goryczka nie przytłacza (dolne widełki stylu AIPA), do tego cytrusy jakby inne. Piwo trochę jakby nudne, ale też i całkiem smaczne. Goryczka od połowy kielicha bardziej wyczuwalna. Dam więc, trochę na zachętę, 8/10. Może i też pijąc wcześniej głównie polskie interpretacje AIPA i APA, sugerowałem się nimi, jakby żądając mocniejszej goryczki i głębszej bazy słodowej.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.