ReCraft Żniwa Chmielarzy IPA (dawny Reden)
ReCraft Żniwa Chmielarzy IPA (dawny Reden)
ReCraft Żniwa Chmielarzy IPA (dawny Reden)
% alk. 6.0
Blg 16.0
5904730663045addbarcode
ulubione: 2

Piwo warzone wyłącznie na bazie polskich słodów i chmieli (Sybilla, Lubelski), a wzorowane jest na klasycznym India Pale Ale. To bursztynowe, naturalnie zmącone piwo o sporej i trwałej czapie piany. Zapach jest świeży, owocowy (pomarańcze). W smaku również wyczuwamy akcenty pomarańczy. Obecna jest także wyraźna, choć nie nadmiernie intensywna goryczka. Całości towarzyszy lekka nuta alkoholowa. To piwo o sporej treściwości i umiarkowanym wysyceniu.
Dodał: Browariusz - 2014-05-23 11:53:46

oceny Oceny

Użytkownicy 7,35 / ilość: 17
Goście 7 / ilość: 2
średnia7,32 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-07-14 12:13:06
Piana biała, gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza bursztynowa, w miarę przejrzyste i klarowne, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty owocowe, kwiatowe oraz karmelowe akcenty, żywica i iglaste aromaty, trochę zboża, podbudowa słodowa. W smaku wyraźnie chmielowe, świeże kwiatowe i owocowe klimaty, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, wychodzi elegancka zbożowość, dużo karmelu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Recraft, etykieta nowa, minimalistyczna, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 17.09.2019. Nowe wydanie Żniwa Chmielarzy, ekstrakt obniżony do 15%, woltaż bez zmian 6%. Użyte nowe polskie chmiele : Izabella, Zula oraz Eksperymentalny. Bardzo przyjemna IPA na polskich chmielach, treściwa, aromatyczna i orzeźwiającą. Jeden z lepszych wyrobów Recrafta, aż zaproponuję 8 z małym minusikiem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-10-29 17:32:09
Barwa miedziana o rubinowym odcieniu, delikatnie opalizująca.Piana w ciemniejszym odcieniu bieli.Uformowana z grubych oraz średnich pęcherzy.Po nalaniu ukazuje się centymetrowa, nierówna warstwa, która niestety szybko opada do grubej obręczy i śladowych wysepek.Obwódka zostawia nierówne i przeciętnie trwałe firanki na szkle.Aromat bardzo lekki, subtelna słodycz z delikatnymi nutami karmelu.W smaku lekko słodkie, trochę winne.Odrobina karmelu w połączeniu ze słodem kojarzącym się z angielskimi piwami typu ale.Goryczka delikatna, ciężko przebija się przez słodki profil piwa.Nie utrzymuje się też długo.Nasycenie średnie, w stronę niskiego, odpowiednie.Delikatne, mało wyraziste piwo.Po raz kolejny pijąc je w ślepej próbie z pewnością nie powiedziałbym, że jest to IPA.Na plus, że nie miało ziołowo-tytoniowego posmaku i aromatu, często spotykałem się z nim w piwach mocno nachmielonych polskimi odmianami chmielu.Tutaj dominuje słodycz, która niestety nie jest skontrowana wystarczającą goryczką.Niby 60 IBU, które nie jest jednak odczuwalne.Ogólnie piwo przyzwoite, wypiłem ze smakiem.Jednak oczekuję efektu WOW przy piwie z Redena, jak do tej pory wypiłem cztery i żadne z nich nie zachwyciło.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
lasica
starstarstarstarstar

2014-10-26 18:39:46
Nie powala. Karmelowe, i słodkie, goryczka nie balansuje słodyczy. W smaku jeszcze obecne typowe kwiatowe aromaty charakterystyczne dla Polskim chmieli. Piłem lepsze AIPA.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.