zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
ReCraft Żniwa Chmielarzy IPA (dawny Reden)
ReCraft Żniwa Chmielarzy IPA (dawny Reden)
ReCraft Żniwa Chmielarzy IPA (dawny Reden)
% alk. 6.0
Blg 16.0
brak koduaddbarcode

Piwo warzone wyłącznie na bazie polskich słodów i chmieli (Sybilla, Lubelski), a wzorowane jest na klasycznym India Pale Ale. To bursztynowe, naturalnie zmącone piwo o sporej i trwałej czapie piany. Zapach jest świeży, owocowy (pomarańcze). W smaku również wyczuwamy akcenty pomarańczy. Obecna jest także wyraźna, choć nie nadmiernie intensywna goryczka. Całości towarzyszy lekka nuta alkoholowa. To piwo o sporej treściwości i umiarkowanym wysyceniu.
Dodał: Browariusz - 2014-05-23 11:53:46

oceny Oceny

Użytkownicy 7,31 / ilość: 16
Goście 7 / ilość: 2
średnia 7,28/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-10-29 17:32:09
Barwa miedziana o rubinowym odcieniu, delikatnie opalizująca.Piana w ciemniejszym odcieniu bieli.Uformowana z grubych oraz średnich pęcherzy.Po nalaniu ukazuje się centymetrowa, nierówna warstwa, która niestety szybko opada do grubej obręczy i śladowych wysepek.Obwódka zostawia nierówne i przeciętnie trwałe firanki na szkle.Aromat bardzo lekki, subtelna słodycz z delikatnymi nutami karmelu.W smaku lekko słodkie, trochę winne.Odrobina karmelu w połączeniu ze słodem kojarzącym się z angielskimi piwami typu ale.Goryczka delikatna, ciężko przebija się przez słodki profil piwa.Nie utrzymuje się też długo.Nasycenie średnie, w stronę niskiego, odpowiednie.Delikatne, mało wyraziste piwo.Po raz kolejny pijąc je w ślepej próbie z pewnością nie powiedziałbym, że jest to IPA.Na plus, że nie miało ziołowo-tytoniowego posmaku i aromatu, często spotykałem się z nim w piwach mocno nachmielonych polskimi odmianami chmielu.Tutaj dominuje słodycz, która niestety nie jest skontrowana wystarczającą goryczką.Niby 60 IBU, które nie jest jednak odczuwalne.Ogólnie piwo przyzwoite, wypiłem ze smakiem.Jednak oczekuję efektu WOW przy piwie z Redena, jak do tej pory wypiłem cztery i żadne z nich nie zachwyciło.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
lasica
starstarstarstarstar

2014-10-26 18:39:46
Nie powala. Karmelowe, i słodkie, goryczka nie balansuje słodyczy. W smaku jeszcze obecne typowe kwiatowe aromaty charakterystyczne dla Polskim chmieli. Piłem lepsze AIPA.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010